II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce lepszy od Rosa Sportu Radom

(MAT)
W efektownej akcji Piotr Osiakowski.
W efektownej akcji Piotr Osiakowski. Mateusz Kołodziej
Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce, którzy w piątek we własnej hali pokonali Rosę Radom.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 9:0, jednak w kolejnych minutach gra się wyrównała. Zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza koncertowo rozegrał jednak drugą połowę, którą zwyciężył aż 50:27 i cały mecz 87:61. Kielczanie po 16 rozegranych spotkaniach mają w dorobku osiem zwycięstw i osiem porażek. Zajmują 7 miejsce w grupie B II ligi.

AZS UJK Kielce - Rosa Sport Radom 87:61, (17:19, 20:15, 25:11, 25:16)
AZS UJK: Druszcz 17(2x3), Lewandowski 22 (3x3), Fąfara 10 (2X3), Osiakowski 6, Szewczyk 4 - Sprengel 3, Jagiełło 12 (2x3), Nowakowski 10, Kowalski 3.

W innych meczach: Sokół Ostrów Mazowiecka - Stal Stalowa Wola 59:75, AZS UMCS Lublin - Pro Basket Kutno 88:51, Tur Bielsk Podlaski - ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 85:84, Shmoolky Warszawa - Księżak Łowicz 57:71, KK Warszawa - TBV Start Lublin 89:36, Żubry Białystok - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 87:75.