II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce wygrali w siedmiu z Sokołem Ostrów Mazowiecka

Mateusz Kołodziej
Szóste zwycięstwo mają na koncie drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. Zespół prowadzony przez Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza pokonał we własnej hali Sokoła Ostrów Mazowiecką 86:68.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 86:68, (22:14, 13:18, 27:21, 24:15)
AZS UJK:
Sprengel 13 (2X3), Lewandowski 19 (3x3), Majchrzak 19, Osiakowski 6, Szewczyk 16 - Jagiełło 6 (1x3), Nowakowski 7.

Kielczanie wygrali pewnie, mimo że w ich szeregach znów zdolnych do gry było zaledwie siedmiu graczy. Trójka zawodników AZS UJK wciąż jest bowiem kontuzjowana. W drugiej kwarcie gospodarze prowadzili już 30:18, jednak jeszcze przed przerwą goście odrobili straty. To był jednak jedyny zryw, na jaki ich było stać w tym meczu.

Po tym zwycięstwie nasi koszykarze awansowali na siódme miejsce w tabeli grupy B II ligi i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Teraz przed nimi prawie dwa tygodnie przerwy (w następnej kolejce kielecka ekipa pauzuje). Kielczanie kolejny mecz rozegrają 23 grudnia w Warszawie z Hutnikiem.

W innych meczach: Księżak Łowicz - Stal Stalowa Wola 86:78, Dziki Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 70:76, TBV Start II Lublin - Hutnik Warszawa 106:77, Rosa-Sport Radom - Żubry Białystok 56:70, Legia II Warszawa - AZS UMCS Lublin.

(Źódło: kurierlubelski.pl)