II liga koszykarzy: AZS UJK przegrywa w Ostrowi Mazowieckiej

/MAT/
archiwum
W zaległym spotkaniu 13. kolejki grupy B II ligi, koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Ostrowi Mazowieckiej z miejscowym Sokołem 63:65.

Kielczanie do przerwy wygrywali 40:24, a jeszcze na początku trzeciej kwarty nasz zespół wygrywał 45:27. W następnych kilkunastu minutach goście zupełnie jednak stracili skuteczność. W 33 minucie gospodarze odzyskali prowadzenie (53:51), którego nie oddali już do końca pojedynku. Rzut na zwycięstwo w ostatnich sekundach oddawał jeszcze Jakub Lewandowski, jednak jego próba zza linii 6,75 metra była niecelna. Dla koszykarzy AZS UJK Kielce to 8 porażka w sezonie. Kielczanie, którzy w dorobku mają też 7 zwycięstw zajmują w tabeli 2. ligi 8 pozycję. Już w najbliższy piątek zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza będzie podejmował we własnej hali Rosa Sport Radom. Początek meczu o godzinie 18 w hali przy ulicy Świętokrzyskiej 21. Wstęp wolny.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UJK Kielce 65:63, (15:17, 9:23, 19:11, 22:12)
AZS UJK: Druszcz 15 (3x3), Lewandowski 9 (1x3), Fąfara 2, Osiakowski 9 (1x3), Szewczyk 9 (1x3) – Sprengel 8 (2x3), Jagiełło 3 (1x3), Nowakowski 6, Nowaczek 0, Kowalski 2.