II liga koszykarzy: AZS UJK wygrywa na Mazowszu i jest w Play-Off

Mateusz Kołodziej
Z piłką kapitan AZS UJK Kielce Piotr Osiakowski, obok Maciej Szewczyk.
Z piłką kapitan AZS UJK Kielce Piotr Osiakowski, obok Maciej Szewczyk. Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS UJK Kielce pokonali na wyjeździe w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Sokół Ostrów Mazowiecką 96:75. Zwycięstwo to zagwarantowało kieleckiemu zespołowi ósme miejsce w tabeli i grę w play-off o awans do pierwszej ligi.

Żeby zająć 8. miejsce i zakwalifikować się do Play-Off nie oglądając się na rywali, kielczanie musieli wygrać na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Sokołem Ostrów Mazowiecka. Gracze trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza źle zaczęli niedzielne spotkanie, bo po kilku minutach przegrywali 5:11. Szyki uporządkowali oni jednak szybko, bo na prowadzenie wyszli już na początku drugiej kwarty (w jedenastej minucie po rzucie za trzy punkty Igora Jagiełło wygrywali 21:19). Od tego momentu nasz grał coraz pewniej. Tylko w pierwszej połowie aż osiem razy nasi koszykarze trafili za trzy punkty, a dwoma efektownymi wsadami popisał się Piotr Osiakowski. Do przerwy przewaga AZS UJK wynosiła 14 punktów ( 48:34). W drugiej połowie kielczanie kontrowali mecz, ich przewaga momentami przekraczała 20 punktów. W całym meczu AZS UJK Kielce trafili aż czternaście rzutów za trzy punkty.

Kielczanie zakończyli rundę zasadniczą na ósmym miejscu. W pierwszej rundzie play-off o awans do pierwszej ligi zmierzą się za tydzień w Łowiczu z Księżakiem, który wygrał całą rundę zasadniczą i to rywale z Łowicza będą faworytami. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Drugi mecz odbędzie się w Kielcach 24 lub 25 marca, a ewentualny trzeci - ponownie w Łowiczu.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 76:95, (17:16, 17:32, 17:22, 25:25)
AZS UJK:
Druszcz 12 (4x3), Sprengel 7 (1x3), Lewandowski 23 (6x3), Nowakowski 9, Osiakowski 10 - Pawlak, Jagiełło 18 (3x3), Szwedo 4, Szewczyk 12.