II liga koszykarzy: AZS UJK z najwyższą wygraną w sezonie

(MAT)
Piotr Osiakowski (z lewej) zdobył w Lublinie 21 punktów i miał 10 zbiórek.
Piotr Osiakowski (z lewej) zdobył w Lublinie 21 punktów i miał 10 zbiórek. Mateusz Kołodziej
W meczu 23. kolejki grupy B II ligi koszykarze AZS UJK wysoko wygrali w Lublinie z trzynastym w tabeli Startem 96:49. To najwyższa wygrana kieleckiego zespołu w obecnym sezonie.

TBV Start Lublin - AZS UJK Kielce 49:96, (16:22, 10:26, 11:23, 12:25)
AZS UJK:
Sprengel 9, Lewandowski 27 (3x3), Fąfara 3 (1x3), Osiakowski 21 (5x3), Szewczyk 12 - Jagiełło 16 (2x3), Nowaczek 6, Nowakowski 2.

Kielczanie pojechali w na lubelszczyznę w dziewięcioosobowym składzie, a w meczu ze Startem zagrało tylko ośmiu graczy (kontuzjowany jest Mateusz Druszcz). Dodatkowo, tylko przez 10 minut na parkiecie przebywał najbardziej doświadczony i zarazem kapitan drużyny, Łukasz Fąfara. Kielczanie mecz rozpoczęli od prowadzenia 15:0, jednak jeszcze w pierwszej kwarcie stracili 11 punktów z rzędu. Goście ponownie “odjechali” w drugiej karcie, kiedy zdobyli 12 punktów z rzędu. W całym meczu zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza zanotował wysoką, 51 procentową skuteczność z gry.

Nasza drużyna wyraźnie wygrała też na tablicach (49:27 w zbiórkach). W szeregach AZS UJK skuteczni byli zwłaszcza: Jakub Lewandowski (27 punktów), Piotr Osiakowski (21 punktów, 10 zbiórek), na uwagę zasługuje też 10 asyst Bartosza Sprengla. Po tej wygranej kielecki zespół powrócił na 7 miejsce w ligowej tabeli. W dorobku AZS UJK ma 11 zwycięstw i 12 porażek.