II liga koszykarzy: Koniec sezonu dla koszykarzy AZS UJK Kielce. Załatwił ich Kwiatkowski

Mateusz Kołodziej
Na zdjęciu fragment niedzielnego meczu.
Koniec sezonu dla drugoligowych koszykarzy AZS UJK. Kielecki zespół przegrał w niedzielę z w drugim meczu rundy Play-Off z Księżakiem Łowicz i odpadł z dalszej rywalizacji

AZS UJK Kielce - SYNTEX Księżak Łowicz 76:87, (20:24, 18:15, 18:18, 20:30)
AZS UJK:
Sprengel 4, Fąfara 10 (2x3), Lewandowski 14 (2x3), Osiakowski 12 (2x3), Szwedo 17 - Pawlak 5 (1x3), Nowakowski 4, Jagiełło 3 (1x3), Szewczyk 7.

Żeby przedłużyć swoje szansę na dalszą grę w rundzie Ply-Off, kielecki zespół musiał wygrać z jednym z głównych faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy. W rywalizacji do dwóch zwycięstw łowiczanie prowadzili bowiem 1:0. W 4. minucie po rzucie za trzy punkty Jakuba Lewandowskiego gospodarze prowadzili 10:7, ale potem niewielką przewagę zaczęli mieć łowiczanie. W 9 minucie goście prowadzili 22:16. W drugiej kwarcie kielczanie przez prawie 3 minuty nie zdobyli punktów, dlatego po 4 minutach tej części gry przegrywali już 23:32. I wtedy nastąpił ich ważny powrót do gry. Po serii trzech rzutów z dystansu (Jakub Lewandowski, Łukasz Fąfara i Łukasz Pawlak) i kolejnych dwóch punktach powracającego do pierwszego składu Łukasza Fąfary na dwie minuty przed końcem przewaga gości wynosiła tylko jeden punkt (38:39). Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, chociaż to nasza drużyna mogła schodzić na przerwę prowadząc. Niestety w ostatnich sekundach nasi koszykarze nie trafili dwóch rzutów wolnych.

W drugiej połowie długo zanosiło się, że wynik do końca meczu pozostanie sprawą otwartą. Przed czwartą, ostatnią kwartą kielczanie przegrywali tylko 56:57, jednak w ostatnich minutach naszą drużynę „załatwił” rozgrywający gości Michał Kwiatkowski, który tylko w czwartej kwarcie trafił cztery „trójki” W sumie zapisał na swoim koncie aż 34 punkty i aż osiem celnych rzutów z dystansu, a cały zespół z Łowicza aż 15 razy trafił za trzy punkty.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Księżak wygrał więc 2:0 i to ta drużyna zagra w kolejnej rundzie fazy play-off o awans do pierwszej ligi.

W innych meczach: Hutnik Warszawa- AZS UMCS Lublin 77:83 (stan rywalizacji 2:0 dla UMCS), Stal Stalowa Wola - Żubry Białystok 68:93 (stan rywalizacji 2:0 dla Żubrów), Rosa-Sport Radom - ŁKS Łódź 76:69 (stan rywalizacji 1:1).