II liga koszykarzy: Legia Warszawa pokonana w Kielcach

Mateusz Kołodziej
W zaległym meczu 17.kolejki II ligi koszykarze AZS UJK Kielce pokonali w środę we własnej hali rezerwy Legii Warszawa 94:76.

AZS UJK Kielce - Legia Warszawa 95:76, (25:18, 19:20, 30:7, 20:31)
AZS UJK
: Sprengel 7 (1x3), Lewandowski 24 (2x3), Nowakowski 7, Osiakowski 5 (1x3), Szewczyk 21 - Druszcz 9 (1x3), Pawlak 2, Jagiełło 9 (1x3), Szwedo 10, Kołodziej.

Rezerwy występującej w ekstraklasie Legii Warszawa zajmują w tabeli grupy B II ligi ostatnie miejsce. Warszawianie przyjechali do Kielc w młodym i zaledwie ośmioosobowym składzie. Faworytem meczu byli kielczanie, którzy walczą o awans do play-off. W pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 23:10, jednak w drugich dziesięciu minutach rywale zaczęli mozolnie odrabiać straty. W 18. minucie było już tylko 37:36, a do przerwy nasza drużyna prowadziła 44:38.

Gra gospodarzy nie mogła się jednak w pełni podobać. Było sporo strat i niedokładnych zagrań. O zwycięstwie naszego zespołu zdecydowała trzecia kwarta wygrana przez AZS UJK aż 30:7. Na 40 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty gospodarze prowadzili już 71:42. W końcówce meczu rywalom z Warszawy wpadło jednak kilka „trójek”, dlatego ostatecznie przewaga kielczan stopniała do osiemnastu punktów. Koszykarze z Kielc sprawili prezent swojemu trenerowi Rafałowi Gilowi, który w środę obchodził imieniny. Po tym zwycięstwie nasza drużyna awansowała na szóste miejsce w tabeli grupy B II ligi. Kolejny mecz AZS UJK zagra w najbliższą sobotę w Lublinie przeciwko AZS UMCS.