II liga koszykarzy: Politechnika Świętokrzyska gorsza od rywali z Warszawy

mat
Na zdjęciu fragment niedzielnego meczu AZS Politechnika Świętokrzyska - Shmoolky Warszawa Mateusz Kołodziej
16 porażki w sezonie doznali koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce. Zespół prowadzony przez Stanisława Dudzika przegrał we własnej hali ze Shmoolky Warszawa 64:91.

Kielczanie, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli z tylko jednym zwycięstwem faworytem tego spotkania nie byli, jednak w głowach graczy Politechniki był pierwszy mecz obu drużyn rozegrany w Warszawie, który Shmoolky wygrały dopiero po dogrywce. Tym razem tak wyrównanego meczu nie było. Goście rozpoczęli od prowadzenia 14:0, a pierwszą kwartę wygrali 25:7. Wypracowana przewaga pozwoliła im kontrolować spotkanie, chociaż ambitnie grający kielczanie starali się niwelować straty. W 18. minucie, po rzucie Michała Ziemskiego przegrywali już tylko 29:35. Na więcej graczy Politechniki, którzy wciąż grają bez swojego kontuzjowanego lidera, Alana Jaworskiego nie było jednak stać. W szeregach gospodarzy kolejny raz skutecznością błysnął Łukasz Pawlak, który rzucił 29 punktów.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Shmoolky Warszawa 64:91, (7:25, 25:17, 10:23, 22:26)
Politechnika: Pawlak 29 (4x3), Białek 1, Ziemski 12, Żaba-Żabiński, Drogosz 5 - Mazur 6, Pękalski 4, Śnioch 7, Kamiński.