II liga koszykarzy: Porażka AZS UJK Kielce w Białymstoku

MAT
W meczu 11. kolejki grupy B II ligi, koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Białymstoku z Żubrami 77:80.

Kielczanie wysoko wygrali dwie kwarty, ale równie wysoko ulegli w dwóch pozostałych. Lepiej rozpoczęli mecz, prowadzili 6:4, jednak od tego momentu do końca pierwszej kwarty inicjatywę na boisku utrzymywali gospodarze (prowadzili po pierwszych dziesięciu minutach 27:18). Druga kwarta to o wiele skuteczniejsza gra zespołu prowadzonego przez Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy i rzucie Jakuba Nowaczka kielczanie ponownie wyszli na prowadzenie, 33:32. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 44:44. Niemoc przyszła ponownie w trzeciej kwarcie, a gospodarze, dzięki skutecznej grze Andrzeja Misiewicza i Arkadiusza Zabielskiego wygrali ją różnicą aż 11 punktów. W ostatnich dziesięciu minutach inicjatywę znów przejęli kielczanie, skuteczni w koncówce byli Jakub Lewandowski i Piotr Osiakowski, jednak na chociażby doprowadznie do dogrywki zabrakło już czasu.

Dla kieleckiego zespołu to szósta porażka w sezonie. Akademicy mają też na końcie 5 zwycięstw.

Żubry Białystok - AZS UJK Kielce 80:77, (27:18, 17:26, 26:15, 10:18)
AZS UJK: Fąfara 14, Lewandowski 19 (3x3), Nowakowski 6, Osiakowski (1x3), Szewczyk 2 - Druszcz 7 (1x3), Sprengel 5 (1x3), Jagiełło 4 (1x3), Nowaczek 9, Kowalski