II liga koszykarzy: Porażka AZS UJK Kielce w Bielsku Podlaskim

Mateusz Kołodziej
Jakub Lewandowski (na zdjęciu) zdobył w Bielsku Podlaskim 16 punktów.
Fatalny początek spotkania przesądził o piątkowej porażce koszykarzy AZS UJK Kielce w Bielsku Podlaskim z Turem.

Spotkanie 9 kolejki grupy B II ligi rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 9:0. Bielszczanie po 4 minutach prowadzili natomiast już 16:2. Kielczanie w pierwszej połowie mięli ogromne problemy z zatrzymaniem najlepszego strzelca Tura, Łukasza Kuczyńskiego, który w pierwszej połowie sam zdobył 32 punkty! (z 46 całej drużyny).

Kielczanie się jednak nie poddali. Wyraźnie wygrali trzecią kwartę, a po rzutach osobistych Jakuba Lewandowskiego przegrywali na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty tylko 50:55. Ostatnie 10 minut znów pewnie wygrali jednak gospodarze. Dla zespołu Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza to piąta porażka w sezonie. Kielczanie mają też w dorobku 4 zwycięstwa i zajmują po piątkowym meczu 9 miejsce w tabeli grupy II ligi.

Już w niedzielę, we własnej hali koszykarze AZS UJK podejmowali będą najsłabszą drużynę ligi, TBV Start Lublin. Początek meczu w hali przy ulicy Świętokrzyskiej 21 o godzinie 16. Wstęp wolny.

Tur Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 80:65 (28:15, 18:14, 11:21, 23:15)

AZS UJK: Fąfara 12 (2x3), Sprengel, Lewandowski 16 (2x3), Osiakowski 10, Szewczyk 6 - Druszcz, Nowakowski 8, Jagiełło 4, Nowaczek 9, Kowalski.

W innych meczach: Rosa Sport Radom - KK Warszawa 63:84, TBV Start Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 59:69, Syntex Księżak Łowicz - AZS UMCS Lublin 71:62, ŁKS UŁ SG Łódź - Pro Basket Kutno 84:52, Żubry Białystok - Shmoolky Warszawa 102:91, AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Stal Stalowa Wola 50:77.