II liga koszykarzy. Porażka AZS UJK Kielce w Dąbrowie Górniczej. O wyniku zadecydowała słabsza druga kwarta

Wojciech Buras
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Dąbrowie Górniczej.
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Dąbrowie Górniczej. AZS UJK Kielce
Zawodnicy AZS UJK Kielce przegrali na wyjeździe z MKS II Dąbrową Górniczą 75:77 w meczu 13. kolejki drugiej ligi koszykarzy. O porażce zadecydowała słabsza druga kwarta spotkania, którą podopieczni Rafała Gila przegrali siedemnastoma punktami. Najskuteczniejszy w zespole Akademików był Wojciech Pisarczyk - zdobywca 29 "oczek".

Porażka AZS UJK

MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS UJK Kielce 77:75 (19:26, 27:10, 20:24, 11:15)
AZS UJK: Karczemny, Łosiak 20, Strojek, Pisarczyk 29, Wesołek 5, Lewandowski 8, Makhnach, Filsiak 2, Wierzbicki 1, Lesisz 2, Osiakowski 8.

Koszykarze z Kielc podchodzili do niedzielnego meczu w Dąbrowie Górniczej po zwycięstwie w minionej kolejce z TS Wisłą Kraków 98:80. Wygrana pozwoliła podopiecznym Rafała Gila przerwać niechlubną serię siedmiu porażek z rzędu. Akademicy chcieli pójść za ciosem i z nadziejami na kolejne punkty pojechali na mecz 13. kolejki do województwa śląskiego.

Wynik spotkania otworzył celnym lay-upem Wojciech Pisarczyk, który zaliczył świetną pierwszą kwartę, gdzie zdobył dla swojej ekipy aż 12 punktów. Pozwoliło to jego drużynie wejść w drugą odsłonę meczu z siedmiopunktową zaliczką. Ta jednak nie została utrzymana. Już po 2:30 minutach drugiej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą celnego rzutu Jakuba Wojciechowskiego i już do przerwy kontynuowali swoją dobrą grę w ofensywie. Drużyna z Dąbrowy Górniczej zeszła do szatni z dziesięciopunktowym prowadzeniem.

W drugiej połowie podopieczni Rafała Gila zakasali rękawy i wzięli się za odrabianie strat. W 3 kwarcie zredukowali stratę do dwóch punktów, a w czwartej doprowadzili nawet do remisu dzięki celnej trójce Piotra Osiakowskiego. Na blisko 4 minuty przed końcem meczu tablica wyników wskazywała rezultat 73:73. Końcówkę jednak lepiej wytrzymali zawodnicy z Dąbrowy Górniczej, którzy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i triumfowali 77:75.

Trzy wygrane kwarty nie starczyły, by pokonać MKS II Dąbrowę Górniczą. O końcowym wyniku zadecydowała słabsza druga odsłona meczu. Najwięcej punktów dla AZS UJK Kielce zdobyli Wojciech Pisarczyk – 29 i Piotr Łosiak – 20.

O kolejne ligowe punkty Akademicy zagrają w niedzielę 10 grudnia z OT Team Resovia Rzeszów.