II liga koszykarzy: Porażka AZS UJK ze Stalą Stalowa Wola

MAT
W meczu 4. kolejki grupy B II ligi koszykarzy, AZS UJK Kielce przegrał we własnej hali ze Stalą Stalowa Wola 54:63.

Kielczanie przed tym pojedynkiem byli wyżej notowani (zajmowali 5 miejsce, Stal 10), jednak mecz od początku nie układał się po ich myśli. Gospodarze byli nieskuteczni w ataku, popełniali dużo strat (w całym meczu aż 22), nie trafili też 8 rzutów wolnych i przegrali walkę na tablicach. Czwartą kwartę, która rozpoczynała się od wyniku 44:44 zespół trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza rozpoczął od zdobycia 5 punktów z rzędu i kompletnie stanął w ataku (koszykarze AZS UJK nie zdobyli punktu przez 9 minut). Goście, których grę prowadził doświadczony Rafał Partyka, a ważne punkty rzutami z dystansu zdobywał też Mateusz Łabuda zaliczyli wtedy serię 17 punktów z rzędu i zapewnili sobie zasłużone zwycięstwo.

AZS UJK Kielce - Stal Stalowa Wola 54:63, (14:18, 14:11, 16:15, 10:19)

AZS UJK: Sprengel 2, Lewandowski 7 (1x3), Fąfara 11 (1x3), Szewczyk 5, Nowaczek 6 - Druszcz, Osiakowski 10 (2x3), Jagiełło 10, Kowalski 3 (1x3), Nowakowski.

Dla AZS UJK to druga porażka w tym sezonie. Kielczanie mają też na koncie dwa zwycięstwa. Za tydzień, w niedzielę 23 października nasz zespół zagra w Łowiczu z liderem, miejscowym Księżakiem.