II liga koszykarzy: Porażka Politechniki Świętokrzyskiej z liderem

MAT
koszykarze AZS Politechniki Galerii Echo Kielce, którzy już w sobotę podejmowali lidera rogrywek, zespół KK Warszawa. Drużyna ze stolicy przegrała jak dotąd tylko raz i była zdecydowanym faworytem potyczki z Politechniką.

Mimo to, młody kielecki zespól przez niemal całą pierwszą połowę dzielnie przeciwstawiał się doświadczonym rywalom. W 5 minucie i rzucie za trzy punkty Łukasza Pawlaka gospodarze wygrywali nawet 8:5. Do przerwy gracze Stanisława Dudzika tracili do rywali tylko sześć punktów (29:35), ale w drugiej odsłonie górę wzięło już doświadczenie warszawian oraz ich warunki fizyczne, którymi zdominowali kielecki zespół w walce podkoszowej. Dla Politechniki to już jedenasta porażka w sezonie, a zwycięstwo Startu Lublin w Radomiu sprawiło, że kielczanie spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.