II liga koszykarzy: Porażka Politechniki Świętokrzyskiej z liderem

MAT
Alan Jaworski (z piłką) zdobył dla Politechniki 13 punktów
Alan Jaworski (z piłką) zdobył dla Politechniki 13 punktów Paula Lesiak/Politechnika Świętokrzyska
Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce w 12. kolejce 2 ligi podejmowali lidera rozgrywek, zespół KK Warszawa.

Drużyna ze stolicy przegrała jak dotąd tylko raz i była zdecydowanym faworytem potyczki z Politechniką. Mimo to, młody kielecki zespól przez niemal całą pierwszą połowę dzielnie przeciwstawiał się doświadczonym rywalom. W 5 minucie i rzucie za trzy punkty Łukasza Pawlaka gospodarze wygrywali nawet 8:5. Do przerwy gracze Stanisława Dudzika tracili do rywali tylko sześć punktów (29:35), ale w drugiej odsłonie górę wzięło już doświadczenie warszawian oraz ich warunki fizyczne, którymi zdominowali kielecki zespół w walce podkoszowej. Dla Politechniki to już dziesiąta porażka w sezonie, a zwycięstwo Startu Lublin w Radomiu sprawiło, że kielczanie spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - KK Warszawa 52:82 (12:16, 17:19, 9:21, 14:26)
Politechnika: Drogosz 14, Jaworski 13 (2x3), Pawlak 7 (1x3), Ziemski 7, Białek 5(1x3), Mazur 3(1x3), Ciepliński 3 (1x3), Burzawa 0, Żaba-Żabiński 0, Śnioch 0

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja