II liga koszykarzy: Porażka Politechniki Świętokrzyskiej

Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce przegrali w meczu 3. kolejki II ligi koszykarzy z Żubrami Białystok 58:85. To dla zespołu prowadzonego przez Stanisława Dudzika druga porażka w sezonie.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Żubry Białystok 58:84, (14:28, 18:24, 8:17, 18:14)

AZS Politechnika: Pawlak 8 (1x3), Drogosz 5, Borowicki 12 (2x3), Ziemski 19, Żaba-Żabiński - Jaworski 9, Mazur 5 (1x3), Pękalski, Burzawa, Białek.

Gospodarze już po 4 minutach przegrywali 2:12, a pierwszą kwartę przegrali ostatecznie 14:28. Ekipa z Białegostoku w całym meczu miała zdecydowaną przewagę pod tablicami (w zbiórkach wygrała z kieleckim zespołem aż 55:24). Drużyna trenera Jakuba Jakuba zanotowała też wysoką skuteczność za dwa punkty (ponad 58 procent, przy 36 procentowej skuteczności gospodarzy). Goście popełnili za to aż 28 strat (kielczanie dwa razy mniej, 14), ale nie wpłynęło to na przebieg spotkania. W kieleckiej drużynie na wyróżnienie zasługuje Michał Ziemski, autor 19 punktów.