II liga koszykarzy: Stal za mocna dla Politechniki Świętokrzyskiej

Mateusz Kołodziej
Na zdjęciu fragment czwartkowego spotkania. Z piłką Maciej Białek.
Na zdjęciu fragment czwartkowego spotkania. Z piłką Maciej Białek. Paula Lesiak/Politechnika Świętokrzyska
Stal Stalowa Wola wysoko zwyciężyła w Kielcach Politechnikę Świętokrzyską w czwartkowym meczu 9. kolejki grupy B II ligi koszykarzy.

Bardziej doświadczony zespół ze Stalowej Woli, który prowadził 37-letni Rafał Partyka lepiej zaczął spotkanie, wygrał pierwszą kwartę różnicą 10 punktów, jednak o wysokim zwycięstwie drużyny Bogdana Pamuły przesądziła druga kwarta, w której Stal straciła tylko 7 punktów i już do przerwy prowadziła wysoko, 41:18. W drugiej połowie goście kontrolowali już spotkanie grając zespołowo (21 asyst) i skutecznie (58 procent skuteczności za dwa punkty i 28 procent za trzy). Gospodarze wygrali walkę na tablicach (31:37 w zbiórkach), jednak mięli zdecydowanie słabszą siłę ognia w ataku (tylko jeden celny rzut za trzy punkty). Zespół Stanisława Dudzika popełnił też aż 29 strat (rywale także sporo, bo 21).

AZS Politechnika Świętokrzyska - Galeria Echo Kielce - Stal Stalowa Wola 50:77 (11:21, 7:20, 15:17, 17:19)
AZS: Ziemski 12, Drogosz 5, Jaworski 5, Mazur 4, Tarzanowski 4 - Pawlak 11 (1x3), Białek 4, Borowicki 3, Żaba - Żabiński 2, Paluch, Pękalski, Ciepliński.

Już w niedzielę akademicy rozegrają kolejne ligowe spotkanie. W Łowiczu podejmowani będą przez lidera rozgrywek, miejscowego Księżaka.