II liga koszykarzy: Świetna druga połowa i zwycięstwo koszykarzy AZS UJK Kielce w Tarnowie

MAT
Szóste zwycięstwo w 2. lidze odnieśli koszykarze AZS UJK Kielce. Nasza drużyna pokonała w Tarnowie MUKS 1811 Unię Tarnów 90:73. O zwycięstwie akademików zdecydowała druga połowa.

Nasza drużyna przegrywała do przerwy 34:42, jednak drugą odsłonę wygrała aż 56:31 i ostatecznie pewnie pokonała groźny u siebie zespół z Tarnowa. Kielczanie przegrali w tym pojedynku walkę o zbiórki na tablicach, ale trafili aż trzynaście „trójek”. Jeszcze na początku drugiej połowy przegrywali najwyżej w meczu - 10 punktami (49:39), ale kolejne minuty to już stopniowa dominacja rozkręcających się zawodników AZS UJK. Jeszcze w trzeciej kwarcie i celnej „trójce” Artura Busza równo z końcową syreną kończącą tę część gry, przewaga gospodarzy wynosiła tylko jeden punkt (56:55). Czwarta kwarta to już prawdziwy popis naszej drużyny.

W kluczowych momentach funkcjonowała obrona naszego zespołu, a ręka nie zadrżała Arturowi Buszowi, Michałowi Szwedo, Igorowi Jagiełło, Piotrowi Osiakowskiemu, czy najskuteczniejszemu w całym meczu Maciejowi Szewczykowi. To dla silnego skrzydłowego kolejny z resztą bardzo udany mecz. W poprzedniej kolejce rzucił aż 31 jeden punktów w przegranym meczu z liderem AZS AWF Mickiewiczem Katowice.

MUKS 1811 Unia Tarnów - AZS UJK Kielce 73:90, (18:19, 24:15, 14:21, 17:35)
AZS UJK:
Pawlak, Busz 11 (2x3), Osiakowski 10 (2x3), Szwedo 18 (2x3), Kapuściński 4 - Druszcz 11 (3x5), Jagiełło 10 (2x3), Szewczyk 25 (2x3), Fugiński 1

MUKS 1811 Unia: Piska 5, Szewczyk 5 (1x3), Sulowski 2, Bryzek 19, Palmowski 19 (1x3) - Niemczura 2, Kasperzec 8 (2x3), Skowron 5 (1x3), Kaliński 5.