II liga koszykarzy: Tylko 12 punktów w jednej połowie

Mateusz Kołodziej
Michał Ziemski (rzuca) zdobył w sobotę dla Politechniki 12 punktów.
Michał Ziemski (rzuca) zdobył w sobotę dla Politechniki 12 punktów. Mateusz Kołodziej
20 porażki w 2 lidze doznali w sobotę koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce. Podopieczni Stanisława Dudzika przegrali we własnej hali z Rosa-Sportem Radom 53:79.

Po pierwszy 20 minutach gospodarze mieli na koncie tylko 12 punktów (rywale 39) i już wtedy można było przypuszczać, że dogonić radomian będzie ciężko. Mimo to w drugiej połowie kielczanie zdecydowanie poprawili skuteczność, co pozwoliło im nawet wygrać drugą część meczu jednym punktem. Dla akademików z Kielc to już jednak 20 porażka w sezonie. Zespół Stanisława Dudzika ma także w dorobku jedno zwycięstwo i zajmuje ostatnią lokatę w tabeli grupy B II ligi.

Spotkanie drugiego kieleckiego zespołu w 2 lidze AZS UJK Kielce, który miał grać w Łodzi z ŁKS-em zostało przełożone na 8 lutego.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Rosa Sport Radom 53:79, (8:19, 4:20, 25:19, 16:21)

Politechnika: Pawlak 9 (1x3), Mazur 10 (2x3), Ziemski 12 (2x3), Żaba-Żabiński 8, Drogosz 4 - Białek 10, Śnioch, Paluch, Kasprzycki.