II liga koszykarzy: Ważny mecz i porażka koszykarzy AZS UJK Kielce

MAT
Na zdjęciu fragment sobotniego meczu. Z lewej rozgrywający AZS UJK Bartosz Sprengel Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali przed własną publicznością z Turem Bielsk Podlaski w meczu 22 kolejki grupy B II ligi. To ważna porażka w kontekście dalszej walki kieleckiego zespołu o fazę play-off

Przed tym pojedynkiem kielecka drużyna zajmowała siódme miejsce w tabeli i traciła do piątego Tura cztery punkty. Gospodarze chcieli wygrać, by w kolejnych, równie trudnych pojedynkach utrzymać miejsce w "ósemce" dające im grę w fazie play-off o awans do pierwszej ligi.

Gospodarze gorzej zaczęli mecz, przegrywali 2:9, ale jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie. W drugiej wygrywali nawet 32:19, ale od tamtej pory coś w ich grze się zacięło. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy przegrali 4:14 i z ich przewagi zostały już tylko trzy punkty (36:33). W drugiej połowie w ich szeregach zabrakło niestety skuteczności, przede wszystkim punktów z szybkiego ataku, za często zdarzały się też niewymuszone błędy w obronie. W całym meczu zespół UJK przestrzelił też dziewięć rzutów wolnych. Jeszcze w 24. minucie gospodarze wygrywali 48:42, jednak znowu stracili 11 punktów z rzędu, a bardziej doświadczony zespół z Bielska Podlaskiego nie oddał już prowadzenia. W środę kielecki zespół rozegra zaległe spotkanie w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em Szkołą Gortata. W tym momencie drużyna AZS UJK ma w dorobku 10 zwycięstw i 11 porażek. Kielczanie po tej porażce spadli na 8 miejsce w tabeli. Wyprzedziła ich drużyna Żubrów Białystok, z którą gracze AZS UJK spotkają we własnej hali za dwa tygodnie.

AZS UJK Kielce - Tur Bielsk Podlaski 69:78, (17:19, 19:14, 18:27, 15:18)
AZS UJK: Sprengel 7 (1x3), Lewandowski 12, Fąfara 10 (2x3), Osiakowski 9, Szewczyk 2 - Druszcz 7 (1x3), Nowakowski 5, Jagiełło 7 (1x3), Nowaczek 7, Kowalski 3 (1x3).