II liga koszykarzy: Zwycięstwo AZS UJK Kielce po dogrywce

MAT
Jakub Lewandowski (rzuca) zapewnił koszykarzom AZS UJK Kielce zwycięstwo ze Shmoolky Warszawa. Mateusz Kołodziej
Ogromne emocje zapewnili w niedzielę swoim kibicom drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. Po dogrywce pokonali oni Shmoolky Warszawa 89:88. Bohaterem kielczan - Jakub Lewandowski.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, do przerwy jednym punktem prowadzili kielczanie, jednak od początku drugiej połowy niewielką inicjatywę przejęli goście. Gdy na pięć minut przed końcem pojedynku goście z Warszawy prowadzili 73:62, wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca meczu. Wysoki pressing w obronie gospodarzy wymuszał jednak na graczach z Warszawy straty, a w końcówce kieleckiej ekipie zaczęło sprzyjać szczęście. Na minutę przed końcem czwartej kwarty, po drugiej z rzędu “trójce” Jakuba Lewandowskiego był remis 81:81. Obie ekipy nie zdołały już zdobyć punkty i pierwszy raz w tym sezonie w Kielcach mieliśmy dogrywkę. Dodatkowe 5 minut gry również lepiej zaczęli goście. W dodatku, w samej końcówce górę zaczęły brać nerwy i zmęczenie. Koszykarze UJK przestrzelili między innymi cztery bardzo ważne rzuty osobiste z rzędu, jednak bohaterem gospodarzy kolejny raz został Jakub Lewandowski. 8 sekund przed końcem i prowadzeniu gości 88:86 kolejną piłkę przechwycił Łukasz Fąfara, a Lewandowski, na trzy sekundy przed końcem ze stoickim spokojem przymierzył kolejną “trójkę”. I zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Dla AZS UJK to szósta wygrana w sezonie. Kielecki zespół zajmuje 7 miejsce w tabeli grupy B II ligi.

AZS UJK Kielce - Shmoolky Warszawa 89:88, (17:19, 23:20, 15:24, 26:18, 8:7)
AZS UJK: Fąfara 10, Kowalski 6 (1x3), Lewandowski 21 (4x3), Osiakowski 14, Nowaczek 4 - Druszcz 4, Jagiełło 2, Sprengel 6, Nowakowski 14, Szewczyk 6, Pluta 2.