II liga koszykówki mężczyzn. Porażka UJK Kielce z Polonią Bytom po emocjonującym meczu w Kielcach. Zobacz zdjęcia z tego pojedynku

Dorota Kułaga
Po emocjonującej drugiej połowie koszykarze UJK Kielce przegrali we własnej hali z Polonia Bytom, jednym z faworytów ligi 87:90 AZS UJK
Po emocjonującej drugiej połowie zawodnicy UJK Kielce przegrali we własnej hali z Polonia Bytom, jednym z faworytów ligi 87:90 (38:51). Była to 5. kolejka II ligi koszykarzy. Najwięcej punktów dla kieleckiego zespołu zdobyli Wojciech Pisarczyk – 26 i Oskar Lesisz – 25.

Porażka koszykarzy UJK Kielce z Polonią Bytom

UJK Kielce - Polonia Bytom 87:90, (15:30, 23:21, 24:17, 25:22)

-Polonia Bytom ma bardzo mocny skład, zawodnicy mają doświadczenie z wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast każdy mecz to osobna historia, jeśli nasze głowy uwierzą, a serca poniosą to wszystko może się zdarzyć. Zagramy bez pierwszej jedynki, ale pozostali gracze są gotowi do walki - mówił przed meczem Rafał Gil, trener kieleckiej drużyny.

Zobacz zdjęcia z meczu

Po słabym początku (0:10, 5:17, 27:45) gospodarze przegrywali do przerwy 38:51. Druga połowa to ambitna pogoń koszykarzy AZS UJK. Najpierw doszli rywala na minus 1 (77:78), potem Polonia znów odskoczyła - 77:84. Niesieni fantastycznym dopingiem kibiców podopieczni Rafała Gila wrócili jeszcze raz do gry i sprawa zwycięstwa zrobiła się otwarta (83:85, 85:88). Ostatecznie faworyzowany przeciwnik wygrał 90:87.