II liga piłkarzy ręcznych: KSZO ograł wicelidera

/PK/, /mir/
Dobra kolejka naszych zespołów. Wszystkie, które zagrały (nie doszło do spotkania AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce z Wisłą Sandomierz), wygrały swoje spotkania. Najbardziej cieszy zwycięstwo KSZO Ostrowiec, który pokonał wicelidera, Grunwald Ruda Śląska.

Vive Targi II Kielce - MOSiR Arcom Bochnia 39:33 (21:15)

Vive Targi II: Buchcic, Gruszczyński, Jastrząb - Wróblewski 6, Rączka 2, Fugiel 6, Pięta 2, Stefaniec 4 (3), Zimoch 4, Styrna 5, Pluciński, Papaj 5, Malinowski 3, Chodur 2, Mochocki.
O wygranej kielczan zadecydowała ich świetna końcówka pierwszej połowy, kiedy od stanu 16:15 rzucili pięć bramek z rzędu. Po zmianie stron drużyna trenera Aleksandra Litowskiego kontrolowała sytuację, w 47 minucie kielczanie wygrywali już 31:23.

KSSPR II Końskie - Zagłębie Sosnowiec 29:26 (14:14)

KSSPR II: Witkowski - Zając 2, Krzywkowski 2, Chyliński 13 (1), Dobrowolski 2, Makuch, Grabarczyk, Kołodziej 2, Pilarski 1, Maleszak 5, Soja 2.
Ciekawy i zacięty mecz. W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy się zmieniało, w 27 minucie konecczanie przegrywali 10:14, ale trzy bramki Kamila Chylińskiego i jedna Dawida Maleszaka doprowadziły do remisu. Po przerwie cały czas prowadzili gospodarze, ale Zagłębie mające w składzie zawodników ze stażem w ekstraklasie (Wojciech Fudali, Tomasz Rybarczyk) kilka razy było bliskie wyrównania. O wygranej zespołu z Końskich znów zadecydowała seria bramek - dwie rzucił Chyliński, jedną Maciej Zając i w 56 minucie było 28:24.

KSZO Ostrowiec - Grunwald Ruda Śląska 38:31 (16:15).

KSZO: Szewczyk, Drabik - Zdziech 10, Radowiecki 10, Rurarz 8, Sieczka 4, Cukierski 3, Majchrzak 2, Sitkowski 1, Pałka, I. Fortuna, M. Fortuna, Gajewski, Byczkowski.
Bardzo dobry mecz rozegrali ostrowieccy szczypiorniści, zasłużenie pokonując wicelidera. Po kwadransie gry KSZO prowadził 9:5, jednak goście szybko odrobili straty i w 21 minucie był remis 11:11. Po przerwie goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale w ostatnim kwadransie meczu gospodarze wręcz znokautowali rywali. Bardzo dobrze spisywał się w bramce Karol Szewczyk, wychodziła kontra i atak pozycyjny. Nie na wiele zdały się gościom zmiany obrony i indywidualne krycie rozgrywającego bardzo dobry mecz Artura Rurarza. W 55 minucie było 32:24 i KSZO tego meczu przegrać już nie mógł.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wisła Sandomierz - nie odbył się. Mecz miał się odbyć w piątek, ale Wisła nie dojechała do Kielc, ponieważ drużyna pod Łagowem utknęła w korku spowodowanym śnieżycą Spotkanie będzie rozegrane w innym terminie.

W innych meczach: Hit Bytom - AZS Katowice 41:15 (19:8), Orzeł Przeworsk - Control Process Tarnów 24:39 (11:15), Siódemka Chełmek - Juvenia Rzeszów 29:30 (10:15).
2 - jasna zieleń

W następnej kolejce, 21-22 stycznia: Wisła - KSZO, Juvenia - Politechnika, Grunwald - KSSPR II, Control Process - Vive Targi II.