II liga piłkarzy ręcznych. Mecz na szczycie dla Viretu

kw
W niedzielnym meczu na szczycie Viret CMC Zawiercie wygrał z Wisłą Sandomierz 39:31. Mecz dwóch niepokonanych drużyn był wyrównany tylko do przerwy. Niespodziankę sprawili szczypiorniści Poloniki Kielce, którzy ograli wyżej notowany Górnik Sosnowiec. W tym tygodniu ciekawy pojedynek w Sandomierzu - wicelider, Wisła będzie podejmować trzecie w tabeli rezerwy Vive Targi Kielce.

Viret CMC Zawiercie - Wisła Sandomierz 39:31 (21:18)
"Mecz jesieni" dwóch niepokonanych drużyn rozpoczął się o dość nietypowej porze, o godzinie 11. Piłkarze ręczni Wisły po ponad 4 godzinnej podróżny praktycznie z busa wyszli na parkiet. Sam mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, prowadzili 3:0, jednak Wiślacy rzucili 4 gole z rzędu i wyszli na prowadzenie. Praktycznie przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu, w końcówce gospodarzom udało się odskoczyć na 3 gole. Druga połowa toczyła się pod dyktando piłkarzy ręcznych Viretu, którzy z każdą minutą powiększali przewagę, która sięgała nawet 9 goli (37:28).

Polonica Kielce - Górnik Sosnowiec 31:23 (15:13)
Polonica: Jedliński, Żabicki - Salamon 1, Dylewicz 1, Chrząszcz, Dudzic 1, Kumański 3, Putała 5, Maćkowski 2, Głowacki 4, Jankowski 5, B. Kutwin 1, Adach 7, Jurkiewicz 1.

Polonica Kielce niespodziewanie ograła wyżej notowany Górnik Sosnowiec. Mecz od samego początku ułożył się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili 7:3 w 12 minucie i utrzymywali 4-5 bramkową przewagę. Po przerwie goście zabrali się do odrabiania strat. W 43 minucie było 20:18, wtedy piłkarze ręczni Poloniki rzucili trzy gole z rzędu i w ostatnim kwadransie powiększyli przewagę do ośmiu goli.

Unia Tarnów - KSZO Ostrowiec 35:23 (13:12)
KSZO: Szewczyk 1, Pałkiewicz - Zymiera 8, Kuc 6, Cukierski 4, Radowiecki 2, Sitkowski 2, Jary, Chmielewski, Lipka, Stępień.
Przez trzy kwadranse ostrowiecki zespół toczył wyrównaną walkę z gospodarzami (przez większą część pierwszej połowy prowadził zespół KSZO). Jeszcze w 46 minucie było 21:20, a potem gospodarze "odjechali". W ciągu 14 minut zdobyli 14 bramek tracąc tylko dwie i odnieśli wysokie zwycięstwo.

Vive Targi II Kielce - AZS Politechnika Świętokrzyska 24:24 (14:13). Mecz rozegrany awansem w środę.

W innym meczu:
Orzeł Przeworsk - UKS Juvenia Rzeszów 31:29 (11:15).

11. KSZO 9 3 236:284

W następnej kolejce, 4-5 grudnia: Politechnika - Unia, Wisła - Vive Targi II, Górnik - Trrol, Juvenia - Polonica, KSZO - Orzeł, pauza: Viret.