II liga piłkarzy ręcznych: Pierwsze punkty Politechniki (zdjęcia)

/MAT/
Fragment sobotniego spotkania.
Fragment sobotniego spotkania. Mateusz Kołodziej
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce zwyciężyła Orzeł Przeworsk 35:28. Dla Akademików to pierwsze zdobyte punkty w tym sezonie.

W Kieleckim zespole zadebiutował skrzydłowy Dominik Nowakowski, syn legendy kieleckiego szczypiorniaka, Roberta Nowakowskiego.

Gospodarzom zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W pierwszej połowie zespół Pawła Sieczki słabiej bronił, popełniaj więcej błędów w ataku od rywali i w konsekwencji to goście z Przeworska utrzymywali niewielkie prowadzenie. W 18. minucie przewaga Orła wynosiła nawet trzy bramki (10:7), ale Akademicy jeszcze w pierwszej połowie odrobili straty i wyszli na prowadzenie.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza organizacja gry w obronie Politechniki. Kielczanie poprawili też skuteczność w ataku i już do końca meczu dyktowali warunki gry. W 43. minucie prowadzili nawet już 27:21.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Orzeł Przeworsk 35:28 (17:16)