II Liga. Porażka koszykarzy AZS UJK Kielce w Katowicach. Zespół Rafała Gila zalicza szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu

Wojciech Buras
AZS UJK przegrał w Katowicach
AZS UJK przegrał w Katowicach AZS UJK Kielce
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali na wyjeździe z KS 27 Katowice 88:102 w środowym spotkaniu 10. kolejki 2. ligi. Zespół prowadzony przez Rafała Gila źle wszedł w mecz i już do przerwy wysoko przegrywał. W drugiej połowie nie udało się odwrócić losów starcia. W efekcie drużyna zaliczyła szóstą porażkę z rzędu.

Porażka AZS UJK

KS 27 Katowice - AZS UJK Kielce 102:88 (24:19, 38:23, 20:20, 20:26)
AZS UJK: Karczemny, Łosiak 6, Pisarczyk 25, Lewandowski 25, Makhnach 22, Cygan, Flisiak, Wierzbicki, Lesisz 6, Osiakowski 4.

Akademicy z Kielc dobrze rozpoczęli bieżący sezon drugiej ligi. W pierwszych czterech kolejkach wygrali trzy spotkania, ale od zwycięskiego meczu z MCKS Czeladź nie mogą złapać właściwego rytmu. W efekcie zaliczają serię sześciu porażek z rzędu. Ta ostatnia przypadła na środową potyczkę z KS 27 Katowice. Rywale są na samym końcu tabeli. Drużyna do spotkania z zespołem Rafała Gila miała na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od serii punktowej gospodarzy z województwa śląskiego, którzy już na samym starcie prowadzili 8:0. Z biegiem czasu pierwszej kwarty AZS UJK zbliżył się do przeciwnika i doprowadził do remisu, ale to KS 27 zakończył pierwszą odsłonę meczu na prowadzeniu. Druga kwarta to znacząca przewaga drużyny z Katowic, która odskoczyła z wynikiem na 20 punktów różnicy. Po przerwie Akademicy zredukowali stratę do 10 punktów, ale rywal już do końca nie oddał zwycięstwa.

Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu z Kielc byli Wojciech Pisarczyk i Jakub Lewandowski. Obaj zdobyli po 25 punktów.

W następnej kolejce AZS UJK zagra u siebie z MKKS Rybnik. Początek meczu w sobotę, 18 listopada, o godzinie 17.

Drużyna Rafała Gila zajmuje w tabeli dziesiątą pozycję z 13 punktami na swoim koncie.