II liga siatkówki. STS Skarżysko bez szansy na awans do pierwszej ligi

/RTK/
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna zakończyli już sezon. W trzecim i ostatnim meczu fazy play off (do trzech zwycięstw) przegrali u siebie z AKS Rzeszów 2:3 i uplasowali się na czwartej pozycji w rozgrywkach.

STS Skarżysko-Kamienna - AKS Rzeszów 2:3 (25:20, 25:27, 23:25, 25:23, 12:15)

STS: Brojek, Akala, Lisowski, Pilarczyk, Staniewski, Michał Szumielewicz, Nieboj (libero) oraz Marcin Szumielewicz, Czekaj.

Wynik rywalizacji 3:0 dla AKS Rzeszów.

Podopieczni Konrada Korzeniowskiego przegrali pierwsze dwa mecze w Rzeszowie 0:3, ale do trzeciego pojedynku we własnej hali przystąpili na luzie i o mało nie sprawili niespodzianki w starciu z faworytem do awansu. W pierwszym secie zaskoczyli przyjezdnych i nim ci się spostrzegli, przegrali 20:25. W końcówce drugiego seta rzeszowianie wzięli się do roboty i wygrali na przewagi 27:25. Losy trzeciej partii również rozstrzygnęły się w końcówce, a w czwartej odsłonie gra od początku toczyła się pod dyktando miejscowych. Walka w piątym secie była wyrównana do stanu 9:9, potem już AKS odskoczył i to rzeszowianie będą grali w turnieju finałowym o awans do I ligi. - Gdy mieliśmy rywala na widelcu, to wtedy zaczynaliśmy popełniać błędy. Mówi się trudno… Ten sezon był dla nas historyczny, bo awansowaliśmy do czołowej czwórki - podsumował trener Korzeniowski.