Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

III Festiwal Smaków Babiego Lata w Ciekotach z jesiennymi smakołykami. Zupa z rzepy najsmaczniejsza

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
III Festiwal Smaków Babiego Lata w Ciekotach odbył się w niedzielę, 1 października. Na zdjęciu organizatorzy starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Masłów Tomasz Lato, dyrektor "Szklanego Domu" Wojciech Purtak wraz z laureatami.
III Festiwal Smaków Babiego Lata w Ciekotach odbył się w niedzielę, 1 października. Na zdjęciu organizatorzy starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Masłów Tomasz Lato, dyrektor "Szklanego Domu" Wojciech Purtak wraz z laureatami. Zdjęcia: Gmina Masłów/ Starostwo Powiatowe w Kielcach
Zupa z rzepy podawana z jajkiem gotowanym na twardo przygotowana przez Domaszowian okazała się najsmaczniejsza w czasie III Festiwalu Smaków Babiego Lata, który odbył się niedzielę w przestrzeni Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

III Festiwal Smaków Babiego Lata w Ciekotach

Do Domaszowian powędrowała Złota Patelnia Starosty Kieleckiego w kategorii „Jesień na Talerzu”. Drugie miejsce miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Chełmowianie. Trzecie otrzymały Czarcie Babki. Wyróżniono: Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa oraz Brzezinianki. Nagrody wręczali gospodarze wydarzenia: starosta Mirosław Gębski oraz wójt Tomasz Lato.

W konkursie Smaki Zamknięte w Słoiku w kategorii warzywa pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Florianki, drugie miejsce zajął Bartłomiej Kaczmarek, trzecie miejsce Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Rykoszyn. Przyznano dwa wyróżnienia: Koło Gospodyń Wiejskich Płucki i Koło Gospodyń Wiejskich Stokrotki. W kategorii owoce pierwsze miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Rakowie, drugie miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Lisów, trzecie miejsce Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Gnieździsk. Wyróżnienia otrzymały Koło Gospodyń Wiejskich Micigózd oraz Koło Gospodyń Wiejskich Aktywna Brynica.

Jurorzy podkreślali szczególne smaki, które dominowały wśród przygotowanych konkursowych dań. Bazowały one głównie na warzywach i grzybach wykorzystując ich smakowy potencjał. Nie brakowało zaskoczeń np. wykorzystania rzadko używanych warzyw np. rzepy.

Wiele działo się również na scenie ciekockiego amfiteatru. Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty otrzymał specjalne podziękowania od starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego z okazji 30-lecia działalności. Na ludową nutę zaśpiewali: Jarosław Stachura, Domaszowianie, Aktywne Kobiety Gnieździsk. Wszystkich do tańca porwała Kapela Adaśki.

Organizatorami III Festiwalu Smaków Babiego Lata byli Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Gmina Masłów.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie