Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

III Gminny Przegląd Zespołów Ludowych „Hej zapusty, zapusty!” w Rytwianach. Wspaniała zabawa na zakończenie karnawału [ZDJĘCIA]

Kamila Jaguś, oprac. ach
III Gminny Przegląd Zespołów Ludowych „Hej zapusty, zapusty!” w Rytwianach.
III Gminny Przegląd Zespołów Ludowych „Hej zapusty, zapusty!” w Rytwianach. Gminne Centrum Kultury Rytwiany
Wspaniała atmosfera, piękne barwne stroje oraz występy na wysokim poziomie. Wszystko to towarzyszyło trzeciej edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Ludowych, które odbyło się 28 lutego na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.

W tegorocznym przeglądzie wystąpiły takie zespoły jak: „Dęciaki” z Gminnego Centrum Kultury z Rytwian, „Święcicanki”, „Strzegomianki”, „Sichowianie”, „Rudzianki” oraz duet Dorota i Gustaw Kozłowscy. Poza zespołami zaprezentowały się również dzieci ze szkół z terenu gminy Rytwiany oraz zespół wokalny z Gminnego Centrum Kultury. Wszystkie występy zostały gorąco przyjęte przez publiczność, która wyśmienicie się bawiła przy ludowych szlagierach.

Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe, szklane puchary wypełnione słodkościami ufundowane przez sponsorów: Hutę Szkła Gospodarczego pana Tadeusza Wrześniaka oraz Delikatesy Centrum Małgorzata i Paweł Rogala. Zwieńczeniem tego niezwykłego wieczoru było zaproszenie wszystkich zgromadzonych do pamiątkowej fotografii. Po części artystycznej na przybyłych gości czekały pyszne pączki oraz przekąski zapustowe. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera oraz znakomite nastroje.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz z małżonką, radni i sołtysi, uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami i rodzicami oraz mieszkańcy gminy Rytwiany.

- Na imprezie wystąpiły zespoły, które inspiracje do swoich utworów czerpią właśnie z kultury ludowej, pokazując w ten sposób, że kultura ta nadal żyje i pobudza do działania. Przegląd zespołów wzbudził we wszystkich uczestnikach wiele pozytywnych emocji a zainteresowanie nim z roku na rok wzrasta. Naszą piękną, polską tradycję należy pielęgnować i dlatego z głębi serca zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu wydarzeniach - podsumowali imprezę organizatorzy.

Skąd nazwa "Hej zapusty, zapusty"?
Słowo "zapusty oznacza po prostu "karnawał" - okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie