III liga. Derbowy remis w Połańcu

/KAR/
Podopieczni trenera Tomasza Kicińskiego zremisowali na własnym boisku z Wierną Małogoszcz 0:0 Fot. Kamil Markiewicz
W rozgrywanym awansem meczem czwartej kolejki trzeciej ligi Czarni Połaniec bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z Wierną Małogoszcz.

Czarni Połaniec - Wierna Małogoszcz 0:0

Czarni: Brzostowicz 7 - Jasiński 6, Maruszewski 6, Witek 6, Kosatka 5 - Obierak 6, Cecot 5 Ż, Nowak 5, Kabata 6 - Rożek 4, Kamiński 7.

Wierna: Mierzwa 6 - Krzeszowski 6, Milcarz 6 Ż, Bień 6, Piotrowski 6 Ż - Kowlaski 6, Kita 6, Strzębski 6, Wijas 6 - Malinowski 5 Ż, Kajda 5.

Zmiany: Czarni: 55' Lipiec 4 za Rożka, 80' Drzazga nie klas. za Cecota. Wierna: 66' Pawłowski 3 za Malinowskiego, 76' Ostrowski 1 za Strzębskiego, 81' Stępień nie klas. za Wijasa. Sędziował: Tomasz Kita z Brzeska. Widzów: 100.

W 30. minucie bardzo dobrą okazję na zdobycie bramki miała Wierna, ale po strzale z rzutu wolnego Jan Kowalskiego, piłka trafiła w słupek. Zawodnik zdołał ją jeszcze przejąć, ale przy drugi uderzeniu także trafiła w słupek. W 45. minucie Kowalski strzelił wprost w bramkarza. - Zawodnicy zastawili na boisku dużo zdrowie. Przez duży okres meczu, to my prowadziliśmy grę. Przeciwnicy byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie, przy czym wyprowadzali groźne kontrataki - mówi Mariusz Lniany, trener Wiernej.

W 57. minucie przed polem karnym Piotr Kamiński odebrał piłkę obrońcy Wiernej i zagrał do Kamila Lipca. Ten jednak strzelił nad poprzeczką. W 60. minucie uderzał Kamiński, ale Przemysław Mierzwa w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę poza boisko. W 65. minucie Bartłomiej Wijas wbiegł z piłką w pole karne, ale strzałem z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. W 87. minucie Kamiński podnośnie znalazł się tuż przed bramką goście, ale posłał futbolówkę nad bramką. - W pieszej połowie goście zagrozili naszej bramce po strzale z rzutu wolnego Kowalskiego. Po przerwie gra toczyła się akcja, za akcję - mówi Tomasz Kiciński, trener Czarnych.