III liga: Furtak był nie do przejścia

/MAT/
Do trzeciej kolejki na pierwsze zwycięstwo swojej drużyny w trzeciej lidze czekali kibice Wisły Sandomierz. Zespół Tadeusza Krawca wygrał w niedzielę przed własną publicznością z Janiną Libiąż 1:0.

Tadeusz Krawiec, trener Wisły:

- Drużyna Janiny miała więcej dogodnych sytuacji, ale my w bramce mieliśmy Damiana Furtaka, który wybronił trzy bardzo groźne sytuacje. W dużej mierze właśnie jemu zawdzięczamy to zwycięstwo. Dobrze po raz kolejny wykonujemy stałe fragmenty gry, co bardzo cieszy.

Po zeszłotygodniowym dobrym występie w Limanowej, gospodarze byli faworytem spotkania z mającą na koncie same porażki drużyną z Libiąża. "Wiślacy" potwierdzili to przede wszystkim w pierwszej części spotkania.

Sandomierzanie rozpoczęli bowiem spotkanie z dużym animuszem i mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie. Wtedy jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem Janiny nie wykorzystał Jarosław Pacholarz. Ten sam zawodnik mógł się zrehabilitować tuż przed przerwą, ale w kolejnej dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście, którzy odważniej ruszyli do ataku. W ciągu 20 minut drużyna z Małopolski stworzyła sobie trzy dogodne sytuacje, jednak w każdej z nich znakomicie w bramce sandomierzan spisywał się Damian Furtak. A jego koledzy z pola wciąż wyprowadzali jednak groźne kontrataki. Po jednym z nich wreszcie przyszło szczęście. W 86. minucie i dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartłomieja Gołasy, aktywny Pacholarz strzałem głową z kilku metrów zapewnił sandomierzanom zwycięstwo.