III liga: Granat Skarżysko - Przebój Wolbrom 0:0

Piotr STAŃCZAK [email protected]
Napastnik Granatu Skarżysko Mateusz Fryc (z lewej, przy piłce) także nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza Przeboju Wolbrom. Piotr Stańczak
Piłkarze Granatu i Przeboju ostrzeliwali tylko… słupki i poprzeczki. Niedzielny mecz zakończył się remisem 0:0

Granat: K. Majcherczyk 7 - Chrzanowski 6, Grunt 5, Łatkowski 5, Bała 5 - Taler 5, Imiela 5, Sala 5, Mikołajek 4 Ż, Ma. Kołodziejczyk 6 - Fryc 5.
Przebój: Palczewski - Morawski, Wdowik, Kiczyński, Ochman - Duda, Pazurkiewicz, Jarosz, Wsół - M. Majcherczyk, Kok.
Zmiany: Granat: 66' Gajos 1 za Kołodziejczyka, 72' Rabenda 1 za Fryca, 76' Ryński 1 za Talera. Przebój: 62' Kiwacki za Pazurkiewicza, 66' Kowalczyk za Koka, 76' Pindiur za Jarosza, 89' Knap za Wsoła. Sędziował: Andrzej Śliwa z Kielc. Widzów: 200.

Granat Skarżysko - Przebój Wolbrom 0:0

Multum sytuacji podbramkowych, zero goli - tak można w skrócie podsumować trzecioligowe spotkanie Granatu Skarżysko-Kamienna z Przebojem Wolbrom. Obie drużyny ostatecznie podzieliły się punktami.
Drużyna z Wolbromia do tej pory była prawdziwym przekleństwem Granatu. W poprzednim sezonie zespół Ireneusza Pietrzykowskiego dwukrotnie z nią przegrał. Nic więc dziwnego, że w niedzielę chciał się zrewanżować.
Wymiana ciosów przed przerwą

Początek spotkania był mocny w wykonaniu Granatu. Już w 3 minucie z rzutu wolnego z około 17 metrów uderzył Marcin Kołodziejczyk, dobrze interweniował jednak Maciej Palczewski. W 11 minucie kapitan Granatu otrzymał dobre podanie od Mateusza Fryca, jego plasowany strzał znów jednak obronił Palczewski. W 27 minucie Przebój nieudolnie zastawił pułapkę ofsajdową, na czystej pozycji znalazł się Fryc, przymierzył w długi róg, ale minimalnie chybił. W miarę upływu minut coraz więcej do powiedzenia mieli przyjezdni, którzy momentami zamykali niebiesko-biało-czerwonych na ich połowie. W 32 minucie Piotr Duda trafił w słupek! To było pierwsze ostrzeżenie dla gospodarzy. Tuż przed przerwą odpowiedział Kołodziejczyk. "Mały" popisał się "rogalem" z piętnastu metrów, piłka trafiła jednak w boczną siatkę. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Trzy poprzeczki w kwadrans

Od początku drugiej mocniej natarli skarżyszczanie, szansę na gola miał Marcin Taler, który dobijał uderzenie Fryca. Pomocnik Granatu jednak spudłował . Wolbromianie nie zamierzali jednak bronić bezbramkowego remisu. W 62 minucie strzałem głową popisał się Damian Wsół, trafił jednak w poprzeczkę. Przebojowi ponownie stanęła na przeszkodzie dwie minuty później, tym razem szczęścia zabrakło Tomaszowi Jaroszowi. Granat wrócił z dalekiej podróży, ale i nie pozostał dłużny. W 76 minucie rzut wolny z 25 metrów wykonywał Damian Chrzanowski, Obrońca Granatu huknął - a jakże - też w poprzeczkę! W ostatnich dziesięciu minutach to goście byli bliżsi zdobycia gola. Bramkarz skarżyszczan Konrad Majcherczyk kapitalnie bronił jednak strzały Szymona Kiwackiego i Jakuba Ochmana.