III liga koszykarzy: Popis Lewandowskiego, wygrana Calipers

/MAT/
Jakub Lewandowski sam zdobył w Gorlicach prawie połowę punktów całej drużyny.
Jakub Lewandowski sam zdobył w Gorlicach prawie połowę punktów całej drużyny. Mateusz Kołodziej
Dziesiątą wygraną w sezonie odnieśli trzecioligowi koszykarze Calipers Kielce, którzy pewnie wygrali w Gorlicach z miejscowym MKS.

Do Gorlic kielczanie zdziesiątkowani chorobami i urazami pojechali w zaledwie siedmioosobowym składzie. Mimo to problemy mieli tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu. Aż 41 punktów dla kieleckiej drużyny zdobył Jakub Lewandowski, siedmiokrotnie trafiając za trzy punkty.

Dla zespołu Grzegorz Kija to dziesiąta wygrana w tym sezonie. Kielczanie utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Druga drużyna z Kielc, lider tabeli AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce w tej kolejce przymusowa pauzował (spotkanie przełożono na prośbę rywali, Korony Kraków).

MKS Gorlice – Calipers Kielce 59:85 (19:17, 16:24, 15:23, 9:21)
Calipers:
Lewandowski 41(7x3) Borowicki 24 (5x3) Rzońca 6, Bacik 6, Łuczyński 4, J.Strzałka 4, Janowski

W innych meczach: MKS Skawa – Politechnika 47:78, Cracovia Gortat Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów 62:59.

W następnej kolejce, 21 lutego: AZS Politechnika – Regis Wieliczka, Calipers Kielce – Unia Tarnów.