III liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski rozbił drużynę Chełmianki Chełm 5:1. Dwa gole zdobył Konstiantyn Czernij

Hubert Pawlik
Fenomenalnie zakończyła rundę jesienną III ligi drużyna KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni Rafała Wójcika zwyciężyli w domowym spotkaniu 5:1 z Chełmianką Chełm i dopisali cenne trzy punkty do tabeli. Po raz kolejny w tych rozgrywkach grę na swoje barki wziął Konstiantyn Czernij, który uzyskał dwa trafienia.

Deklasacja. KSZO Ostrowiec wygrało z Chełmianką Chełm 3:1 i przesunęło się do góry w tabeli III ligi

Pomarańczowo-czarni rozpoczęli to spotkanie od dwóch potężnych ciosów, bo już w 8 minucie było 2:0 po golach Czernija i Brągiela. Kolejne minuty to większa inicjatywa ze strony Chełmianki, która udokumentowała lepszy moment na boisku golem w 27 minucie. Do przerwy było 2:1. Na drugą połowę oba zespoły wychodziły niezwykle zmotywowane. Mecz był jeszcze otwarty i wszystko mogło się wydarzyć. Do 85 minuty wynik nie uległ jednak zmianie i zespół KSZO, jak wytrawni pięściarze, wyprowadzili w ostatnich pięciu minutach trzy brutalne ciosy kolejno w 86, 89 i 90 minucie. Ostatecznie trzy punkty zostały w Ostrowcu, a piłkarze mają nieco spokojniejsze głowy przed przerwą świąteczną.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Chełmianka Chełm 5:1 (2:1)
Bramki: Kostiantyn Czernij 6, 86, Dariusz Brągiel 8, Matheus Camargo 89, Radosław Sylwestrzak 90 - Patryk Czułowski 26.
KSZO 1929: Burek – Maidenevych (89.Żebrowski), Mężyk, Sylwestrzak, Camargo – Tymoszenko (83. Persona), Lipka (65.Zdyb), Dziubiński (89.Lenard), Brągiel (65.Bełczowski), Czernij, Nawrot.
Chełmianka: Grzywaczewski – Stępień (46.Szczodry), Bobrow, Czułowski, Piekarski - Myśliwiecki (83.Chwedoruk), Szwed (78.Panas), Budzyński, Knap - Bonin, Wiatrak.
Żółte kartki: Brągiel (KSZO 1929) – Stępień, Myśliwiecki, Szwed, Budzyński, Bonin (Chełmianka).
Sędziował: Przemysław Burliga (Zabrze).