III liga piłkarzy ręcznych. Derby Kielc na remis

/PK/
Karolina Boszczyk
W trzecioligowych derbach Kielc piłkarzy ręcznych remis. Lider, AZS UJK podzielił się punktami z Poloniką.

AZS UJK Kielce - Polonica Kielce 25:25 (11:8)
AZS UJK: Kucper, Błaszkiewicz - Bąk 5, Papaj 5, Wojda 2, Michalski 4, Boszczyk 3, Kutwin 3, Bednarski 1, Mochocki 2, Świercz, Rybak.
Polonica: Rysiński, Duda - Hader 1, Głowacki 7, Kumański 2, Szpilski 6, Fronczyk 4, Dobrowolski 3, Chrząszcz 2, Szmania, Banasik, Snochowski, Janikowski.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był ich ...trener, Tomasz Błaszkiewicz, który stanął w bramce "akademików" i obronił między innymi karnego i kilka piłek w sytuacjach sam na sam. W AZS UJK nie zagrał Sebastian Kozubek, który miał obowiązki służbowe - z zespołem Vive Targi Kielce pojechał na mecz Ligi Mistrzów do Skopje.

Od stanu 6:7 w 19 minucie drużyna uniwersytetu zdobyła pięć bramek z rzędu, a goście przed przerwą odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Po przerwie Polonica szybko doprowadziła do wyrównania (39 min. 14:14) i mecz był zacięty już do ostatniej akcji. Wynik ustalił tuż przed końcową syreną Kacper Szpilski z Poloniki.

W tym tygodniu AZS UJK czeka wyjazdowy mecz na szczycie - z rezerwami Stali Mielec.
W innych meczach: MKS Biłgoraj - Grodziczanka Grodzisko Górne 25:16 (10:7), Padwa Zamość - Stal II Mielec przełożony. W meczach zaległych: Grodziczanka Grodzisko Górne - Stal II Mielec 27:41 (11:20), Padwa Zamość - MKS Biłgoraj 33:24 (15:11).

1. AZS UJK 3 5 96-65
2. Stal II 2 4 75-60
3. POLONICA 3 3 87-87
4. Padwa 2 2 61-53
5. Biłgoraj 3 2 71-80
6. Grodzisko 3 0 61-106

W następnej kolejce, 24-25 listopada: Biłgoraj - Polonica, Stal II - AZS UJK.