III liga. Sensacja w Wolbromiu, Orlicz pokonał Przebój 1:0

/RTK/
Karol Mojecki zdobył dla Orlicza piękną bramkę w meczu z Przebojem Wolbrom.
Karol Mojecki zdobył dla Orlicza piękną bramkę w meczu z Przebojem Wolbrom. Fot. Robert Kaczmarek
W meczu 18. kolejki trzecioligowi piłkarze Orlicza Suchedniów sprawili ogromną sensację, wygrywając na wyjeździe z Przebojem Wolbrom 1:0! Pięknego gola dającego trzy punkty zdobył w tym spotkaniu Karol Mojecki.

Janusz Cieślak, trener Orlicza Suchedniów:

- Cały zespół stanął na wysokości zadania. Najważniejsze, że byliśmy skuteczni, gol Mojeckiego natomiast kapitalny! Nie pozwalaliśmy Przebojowi rozwijać skrzydeł. Nawet, gdy w końcówce siły na boisku się wyrównały, nie dopuszczaliśmy do groźnych sytuacji pod naszą bramką. Bardzo cieszymy się z kolejnych tej wiosny trzech punktów.

BRAMKA STADIONY ŚWIATA!

Orlicz odniósł tej wiosny już drugie - wprawdzie skromne - ale jakże cenne zwycięstwo, nie tracąc bramki. W dodatku victorię świętował na trudnym terenie w Wolbromiu. Pierwsza połowa była wyrównana, żadnej z drużyn nie udało się poważniej zagrozić rywalowi, ale to goście schodzili na przerwę w lepszych humorach. W 38 minucie gracz Przeboju Jakub Ochman sfaulował Daniela Rabendę, ponieważ było to bezpardonowe przewinienie, sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Orlicz zadał miejscowym decydujący cios w 54 minucie. Daniel Rabenda wrzucił piłkę na pole karne Wolbromia, na 14 metrze stał Karol Mojecki. Napastnik suchedniowian popisał się piękną przewrotką, bramkarz gospodarzy był bez szans. - To gol z cyklu "stadiony świata"! - komplementował trener przyjezdnych Janusz Cieślak. Jego podopieczni byli zabójczo skuteczni. Niestety, nie dotrwali do końca w pełnym składzie. W 80 min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michał Zegadło. Mimo tego suchedniowscy futboliści nie pozwolili, aby Przebój doprowadził do wyrównania.

SOBCZYŃSKI W ORLICZU!

Orlicz Suchedniów, tuż przed zakończeniem okienka transferowego (przypada 31 marca) dokonał jeszcze cennego transferu. Trzecioligowiec pozyskał Adriana Sobczyńskiego, doświadczonego środkowego pomocnika, mającego na koncie występy m.in. w Starze Starachowice, Granacie Skarżysko, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Heko Czermno. Niespełna 35-letni Sobczyński grał także w ekstraklasie w barwach GKS- Bełchatów. Ostatnio reprezentował klub w USA - Polonia Nowy Jork. W Orliczu zadebiutował w sobotnim, zwycięskim pojedynku wyjazdowym z Przebojem Wolbrom (1:0).