III liga: Z piłkarzy Orlicza uszło powietrze

/RTK/
Piłkarze Orlicza Suchedniów przegrali na wyjeździe z Beskidem Andrychów 1:3 i mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w trzeciej lidze.

Janusz Cieślak, trener Orlicza:

- W pierwszej połowie toczyliśmy równorzędną walkę. Po godzinie gry straciliśmy gola z karnego, potem drugiego i wtedy "uszło z nas powietrze". Porażka jest za wysoka, przegraliśmy przez proste błędy.

W pierwszej połowie suchedniowianie dzielnie dotrzymywali kroku rywalom, zakończyła ona się bezbramkowym remisem. Przełomowa dla losów meczu była 61 minuta. Marek Banaczkowski sfaulował we własnym polu karnym Tomasza Kaczmarczyka i arbiter pokazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Mariusz Sobala. Następne dwa gole Orlicz stracił po kontratakach.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry celnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów popisał się Adrian Sobczyński, ale dla gości była to tylko bramka na otarcie łez. Teraz już nawet zwycięstwa w czterech ostatnich spotkaniach sezonu nie dają im stuprocentowej gwarancji utrzymania w gronie trzecioligowców...