MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile zarabia prezydent, ile nauczyciel? Sprawdzamy, w jakich branżach i firmach w powiecie ostrowieckim zarobki są najlepsze, a w jakich najgorsze?

Jarosław PANEK /mir,SLA/
Lepiej być nauczycielem czy… sprzątaczką? Już po raz drugi nasza gazeta ogłosi Świętokrzyską Listę Płac. To najpełniejsze i najbardziej dokładne zestawienie naszych zarobków.

Sprawdzimy, czy lepiej być prezydentem dużego miasta, czy wójtem małej gminy. Ile zarabia się w najlepszych firmach naszego powiatu. Zarobki nauczycieli, lekarzy, sędziów, policjantów, strażaków, pielęgniarek, lekarzy, sportowców z całego województwa.

Drugą edycję Świętokrzyskiej Listy Płac oparliśmy o dane, jakie sami zbieraliśmy ze wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego, ale także o dane, jakie nadesłali do nas nasi czytelnicy. Tak powstało największe w regionie zestawienie płac mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie dotrzemy do wszystkich zawodów, firm i ludzi i z pewnością wiele z nich pominiemy. Ale z Państwa pomocą udało się nam ułożyć ranking, który opublikujemy w poniedziałek, 20 grudnia.

Zarobki naszej władzy

Nasz ranking powstał w oparciu o płace brutto, a więc nie to, co pracownik dostaje na rękę, ale w oparciu o to, co dostajemy na tak zwanym "pasku". Uwzględniamy w nim płace zasadnicze plus premie, dodatki funkcyjne, nagrody i inne świadczenia pod warunkiem, że te są wypłacane cyklicznie.

Jakie grupy zawodowe przebadaliśmy? W zestawieniach pojawią się zarówno zarobki wojewody świętokrzyskiej, marszałka województwa, prezydenta Kielc, ale także pensja komendanta wojewódzkiego policji, komendanta wojewódzkiego Straży Pożarnej. Sprawdzimy także zarobki lekarzy z jednego z największych szpitali w regionie, czyli Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Sprawdziliśmy zarobki nauczycieli, szeregowych policjantów, sędziów okręgowych i rejonowych, strażaków, prokuratorów, sprzedawców w sklepach, pracowników dużych i małych firm, bankowców, informatyków, specjalistów ds. marketingu, kierowców, prawników, budowlańców i artystów. Wiemy, ile zarabiają aktorzy i muzycy. Wiemy, ile zarabiają nasi włodarze, ile zarabia starosta, a ile prezesi największych firm z naszego regionu. Średnia płaca w jednej z największych świętokrzyskich firm wyniosła w 2009 ponad roku 9 tysięcy złotych, w innej - ponad 8 tysięcy.

Najlepsze zawody?

W naszym rankingu podamy także listę branż, w których zarabia się najlepiej i warto tam walczyć o etat oraz listę zawodów, firm i branż, których lepiej unikać, bo płace są znacznie poniżej średniej wojewódzkiej. A jak wyglądają płace w naszym powiecie w tym roku w poszczególnych zawodach? Jak wyglądają średnie zarobili w powiecie. To wszystko już w poniedziałek w specjalnym dodatku "Echa Dnia".

Tak zarabia się w naszym powiecie

20 grudnia

Już w poniedziałek, 20 grudnia specjalny dodatek "Echa Dnia" - Świętokrzyska Lista Płac. W niej zarobki mieszkańców województwa świętokrzyskiego i każdego powiatu. W dodatku znajdziecie Państwo również zarobki świętokrzyskiej władzy: wojewody, marszałka, starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych.

12.464 złote - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego;
11.319,75 złotych - wiceprezydent Ostrowca;
11.200 złotych + dodatek stażowy - starosta ostrowiecki;
10.300 złotych + dodatek stażowy - wicestarosta ostrowiecki;
9576 złotych - burmistrz Ćmielowa;
8900 złotych - wójta Bałtowa;

8225 złotych - wiceburmistrz Ćmielowa;
7800 złotych - wójt Bodzechowa;
7400 złotych - burmistrz Kunowa;
5331 złotych - sekretarz gminy Ćmielów;
4500 złotych (brutto) - nauczyciel dyplomowany w ostrowieckiej szkole ponadgimnazjalnej;
3200 złotych (brutto) - nauczyciel mianowany w ostrowieckiej szkole podstawowej;
2400 - 3000 złotych - informatyk w dużej firmie;

2670 złotych - sprzedawca-fakturzysta w hurtowni;
2600 złotych - policjant (2 lata pracy)
2500 złotych (brutto) - nauczyciel kontraktowy;
2400 złotych - tokarz z kilkuletnim doświadczeniem;
1500-2000 złotych - fryzjerka z kilkuletnim stażem;
1800-2500 złotych - spawacz;

1600 - 2200 złotych - magazynier
1500 złotych - pracownica punktu przyjmowania opłat;
1200 - 1500 złotych - sprzątaczka w szkole;
1300 - 2400 złotych - pracownik warsztatu samochodowego w Ostrowcu;
1400 złotych - ekspedienta w małym osiedlowym sklepie spożywczym w Ostrowcu;
1200 - 1800 złotych - robotnik drogowy.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie