Inauguracyjna porażka siatkarzy AZS Politechniki Świętokrzyskiej Farta II Kielce

SAW
Siatkarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Farta II Kielce ponieśli porażkę w meczu z Avią Świdnik. Fot. Dawid Łukasik
Nie udał się drugoligowy start siatkarzom AZS Politechniki Świętokrzyskiej Farta II Kielce. Ulegli u siebie Avii Świdnik 1:3.

AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce - Avia Świdnik 1:3 (25:22, 16:25, 18:25, 19:25)

Fart: Wasąg, Markiewicz, Brodawka, Piotrowicz, Grunt, Król, Swaczyna (libero) oraz Obremski, Cudziło, Osiecki.

Beniaminek drugiej ligi tylko w pierwszym secie zagrał dobrze i pokonał faworyzowaną Avię, która otwarcie mówi, że celem jest powrót na zaplecze PlusLigi. W kolejnych setach goście kontrolo-wali przebieg spotkania i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

- Trudno kogoś wyróżnić. Momenty dobrej gry miał jedynie nasz atakujący Janek Król. Dla wielu moich graczy sobotni mecz był pierwszym w drugiej lidze. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach wspomogą nas gracze pierwszego zespołu. - Rafał Sokołowski i Adrian Staszewski. Wtedy powinno być lepiej - mówi Krzysztof Makaryk, trener AZS Politechnika/Fart II.

A kolejne mecze podopieczni trenera Makaryka rozegrają już w piątek i w sobotę we własnej hali. Najpierw w piątek (godzina 17) w ramach inauguracyjnej kolejki Młodej Ligi zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a w sobotę, również o 17, w meczu drugiej ligi podejmować będą Błękitnych Ropczyce. Drużyna AZS Politechnika Świętokrzyska/Fart II Kielce będzie uczestniczyła w obu ligach i ma być mocniej wspierana przez graczy pierwszego zespołu Farta.