Industria Kielce pewnie pokonała MMTS Kwidzyn 43:28 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Orlen Superligi. Drugi pojedynek 13 kwietnia

Dorota Kułaga
Alex Dujszebajew w meczu z MMTS Kwidzyn rzucił 8 bramek.
Alex Dujszebajew w meczu z MMTS Kwidzyn rzucił 8 bramek. Industria Kielce/Orlen Superliga
Industria Kielce pewnie wygrała pierwsze ćwierćfinałowe starcie w Orlen Superlidze z MMTS Kwidzyn 43:28. Do 13 minuty spotkanie było wyrównane, a później podopieczni Talanta Dujszebajewa powiększali przewagę. MVP tego spotkania został Bogdan Cherkashchenko, który rzucił 6 bramek. Rewanż w sobotę, 13 kwietnia, w Hali Legionów.

Pewna wygrana Industrii Kielce z MMTS Kwidzyn

MMTS Kwidzyn – Industria Kielce 28:43 (12:23)
Industria: Wolff, Wałach – Olejniczak 4, Wiaderny 6, Kounkoud 4, A. Dujszebajew 8, Tournat 4, Moryto 2, D. Dujszebajew 4, Thrastarson 2, Surgiel 1, Paczkowski 1, Gębala, Nahi 7.
MMTS: Matlęga, Zakreta – Grzenkowicz 1, Kamyszek 4, Guziewicz, Welcz 2, Potoczny 3, Jarosz 2, Malczak 6, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 6, Chałupka 2, Jankowski 1.

Trener mistrza Polski Talant Dujszebajew na mecz z MMTS w ramach 1/8 finału Orlen Superligi nie zabrał Sandro Mestricia, Igora Karacicia i Artioma Karalioka. Od pierwszej minuty w bramce wystąpił będący ostatnio w znakomitej dyspozycji Andreas Wolff, w drugiej odsłonie trener wystawił Miłosza Wałacha.

Industria od 13 minuty wyraźnie dominowała w tym spotkaniu. Z minuty na minuty powiększała przewagę. 40. bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Arkadiusz Moryto w 54. minucie.

Ostatecznie Industria Kielce wygrała z MMTS Kwidzyn w pierwszym meczu w ramach 1/8 finału Orlen Superligi 43:28. Rewanż w przyszłym tygodniu w Hali Legionów (sobota, 13 kwietnia, godz. 16). Bilety na to spotkanie do nabycia na www.bilety.kielcehandball.pl oraz w sklepie kibica na parterze Hali Legionów (otwarty w dni powszednie w godz. 8-16).

- Rozpoczęliśmy fazę play-off i na tym etapie rozgrywek nie chodzi o styl gry, liczy się wynik końcowy. Dzisiejszy wynik jest na naszą korzyść. Od początku narzuciliśmy rywalom swój styl gry w ataku, w obronie robiliśmy dużo pozytywnych rzeczy. To zwłaszcza przechwyty, które zamienialiśmy na bramki. Dzięki nim mogliśmy odskoczyć na bezpieczną przewagę i kontrolować przebieg meczu. MMTS Kwidzyn to drużyna z zawodnikami silnymi fizycznie, to niełatwy do sforsowania mur defensywny. Chcieliśmy naszą dobrą obroną i szybkimi kontrami zbudować przewagę. Tak też się stało, dlatego prowadzimy w tej rywalizacji 1:0

- mówił po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii, którego słowa cytujemy za klubową stroną.