Industria Kielce pewnie pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów w ORLEN Superlidze. Koncert Alexa Dujszebajewa. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Industria Kielce pokonała na wyjeździe KGHM Chrobrego Głogów 38:28
Industria Kielce pokonała na wyjeździe KGHM Chrobrego Głogów 38:28 Artur Starczewski/Biuro prasowe ORLEN Superligi
Industria Kielce pokonała na wyjeździe KGHM Chrobrego Głogów 38:28 w meczu 14. kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Zmagania odbywały się w Zielonej Górze, ponieważ hala gospodarzy nie była dostępna w terminie tego spotkania. Mistrzowie Polski pewnie zgarnęli komplet punktów. Świetny mecz w ataku zagrał Alex Dujszebajew - autor 8 trafień. Zobacz zapis relacji live z tego wydarzenia.

Chrobry Głogów - Industria Kielce. Zapis relacji live.

Chrobry Głogów - Industria Kielce 28:38 (17:22)
Industria Kielce: Wałach, Błażejewski - Wiaderny, Surgiel 3, Sićko 2, Gębala 2, D. Dujszebajew 2, Olejniczak 2, Thrastarson 5, A. Dujszebajew 8, Paczkowski 2, Kounkoud 5, Tournat 3, Karaliok 4.

Zobacz zdjęcia

W Zielonej Górze nie zagrał Arkadiusz Moryto, który powoli dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji chrząstki głowy kości ramiennej. W kadrze na to spotkanie nie znaleźli się także Andreas Wolff, Igor Karacić i Dylan Nahi.

Świetnie w mecz wszedł Haukur Thrastarson. Islandczyk już od samego początku wpisywał się na listę strzelców i podtrzymywał znakomitą dyspozycję z poprzednich spotkań, gdzie brylował na środku rozegrania. Chrobry starał się utrzymać w meczu, ale taki stan rzeczy trwał tylko do 20. minuty. Podopieczni Vitaljia Nata zaczęli popełniać straty w ataku, co natychmiastowo wykorzystywali mistrzowie Polski. W 22. minucie kielczanie odskoczyli na cztery bramki za sprawą indywidualnej akcji Michała Olejniczaka. Chwilę później ze skrzydła na koło zabiegł Benoit Kounkoud pokonał Rafała Stacherę. W 27. minucie tablica wyników wskazywała pięciobramkową przewagę Industrii i o czas musiał prosić szkoleniowiec gospodarzy. Krajobraz gry nie zmienił się do końca pierwszej połowy meczu. "Żółto-biało-niebiescy" schodzili do szatni przy wyniku 22:17. Obie ekipy zaprezentowały szybkiego i dynamicznego szczypiorniaka oraz błyskawicznie transportowały piłkę do ataku. Narzucone tempo lepiej wytrzymywali zawodnicy prowadzeni przez Talanta Dujszebajewa.

Worek z bramkami w drugiej połowie otworzył Alex Dujszebajew. Hiszpan nie miał problemów z defensywą Chrobrego i notorycznie mijał obrońców w akcjach jeden na jeden. W efekcie zakończył mecz z 8 golami na swoim koncie. Nie miał okazji by podreperować swój dorobek bramkowy, bo ostatnie 15 minut spotkania przesiedział na ławce rezerwowych.

Druga część spotkania była znacznie wolniejsza. Gospodarze nie mogli sforsować kieleckiej defensywy, która często przechwytywała piłki. Głogowianie zdobyli w drugiej części spotkania zaledwie 11 goli. W 51. minucie Benoit Kounkoud wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dał swojej drużynie dziesięciobramkowe prowadzenie. Chwilę później z kontrataku trafił Cezary Surgiel, a w końcówce dwa gole z koła dołożył Nicolas Tournat. Kielczanie zwyciężyli 38:28 i nie mieli problemów by zainkasować w Zielonej Górze komplet punktów. Nagrodę MVP meczu otrzymał Jędrzej Zieniewicz. Zawodnik Chrobrego Głogów zdobył w sobotnim starciu 5 bramek.

Kolejny mecz Industrii Kielce już w środę. Mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Pickiem Szeged w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Początek tego spotkania o godzinie 18:45.

Zobacz zapis relacji live z tego spotkania:

Koniec spotkania. Industria Kielce pewnie pokonała Chrobrego Głogów 38:28. Podopieczni Talanta Dujszebajewa kontrolowali przebieg całego starcia i przywiozą z Zielonej Góry komplet punktów. MVP spotkania został Jędrzej Zieniewicz.

59'
Nicolas Tournat odnalazł się na obrocie i dał swojej drużynie 37 bramkę.

57'
Strata gospodarzy i szybki atak Industrii Kielce. Sytuację jeden na jeden z bramkarzem na gola zamienił Cezary Surgiel. Jest 36:26 dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa.

55'
Rafal Jamioł zdobywa bramkę po mocnym rzucie pod poprzeczkę z drugiej linii.

53'
Stachera obronił sytuację sam na sam i rzut Kounkoud.

51'
Benoit Kounkoud zdobywa gola z kontrataku. 34:24 dla kielczan.

49'
Gubi się Chrobry, a "żółto-biało-niebiescy" nie spuszczają z tonu. Tym razem nie pomylił się Daniel Dujszebajew.

48'
Nikodem Błażejewski ze skuteczną interwencją w bramce. Kielczanie od razu przetransportowali piłkę do ataku. Trafił Karaliok. 31:23 dla Industrii.

46'
Przechwyt Industrii w obronie i błyskawiczny kontratak. Gol Haukura Thrastarsona. O czas prosi trener Chrobrego. Jest 30:23 dla mistrzów Polski.

43'
Precyzyjny rzut w samo okienko Wojciecha Matuszaka.

41'
Gol Alexa Dujszebajewa. Hiszpan zmieścił piłkę między nogami bramkarza Chrobrego. Jest 28:22 dla Industrii Kielce.

39'
Błąd podwójnego kozłowania, a w efekcie strata Pawła Paterka. Na atakowanej połowie Alex Dujszebajew trafił w słupek.

38'
Szymon Sićko przelobował bramkarza gospodarzy.

36'
Jakub Orpik zdobył gola "wkrętką". Jest 25:21 dla Industrii Kielce.

35'
Jędrzej Zieniewicz trafił zza obrońcy. Odpowiedział Alex Dujszebajew po indywidualnej akcji.

33'
Jakub Orpik zdobył bramkę z koła dla gospodarzy. Po chwili sytuację ze skrzydła przestrzelił Paweł Paczkowski.

31'
Chrobry rozpoczął drugą połowę spotkania od straty w ataku. Po stronie kieleckiej skuteczny był Alex Dujszebajew.

Koniec pierwszej połowy. Industria Kielce prowadzi 22:17. Obie ekipy grają bardzo szybko i błyskawicznie przechodzą z obrony do ataku. Dynamiczne tempo lepiej wytrzymują podopieczni Talanta Dujszebajewa. Najskuteczniejszym zawodnikiem kielczan do przerwy jest Alex Dujszebajew - autor 4 trafień.

30'
Tournat zdobył swoją pierwszą bramkę w meczu. Francuz trafił z koła. Odpowiedział Jędrzej Zieniewicz. Jest 22:17 dla kielczan.

29'
Miłosz Wałach obronił rzut karny w wykonaniu Oleksandra Tilte.

28'
Świetne momenty zalicza Rafał Stachera. Bramkarz gospodarzy obronił dwie sytuacje sam na sam.

27'
Szymon Sićko popisał się atomowym rzutem z drugiej linii. O czas prosi Vitalij Nat, trener Chrobrego. Jest 20:15 dla Industrii Kielce.

25'
Przyśpieszają kielczanie. Surgiel trafia ze skrzydła. Jest 19:14 dla Industrii Kielce.

23'
Kounkoud zabiegł na koło ze skrzydła i został świetnie znaleziony przez kolegów z drużyny. Jest 17:14 dla mistrzów Polski.

22'
Industria Kielce odskoczyła na cztery bramki. Defensywę gospodarzy wymanewrował Michał Olejniczak.

21'
Tym razem to Benoit Kounkoud podszedł do rzutu karnego. Francuz się nie pomylił.

20'
Zespoły wróciły do gry. Rafał Jamioł okazał się bezbłędny i dał Chrobremu 12 bramkę. Jest 14:12 dla kieleckiej drużyny.

19'
Szymon Sićko niebezpiecznie zderzył się z Oleksandrem Tilte. Obu zawodnikom udzielana jest pomoc fizjoterapeutów.

17'
Przechwyt Industrii Kielce. Sytuację sam na sam wykorzystał Olejniczak. 12:10 dla mistrzów Polski.

16'
Ściągany na parkiet był Karaliok, ale zdołał zdobyć bramkę. 10:9 dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa.

14'
Faulowany przy rzucie był Tomasz Gębala. Sędziowie podyktowali rzut karny, ale Thrastarson trafił tylko w słupek. 9:8 dla Industrii.

12'
Pawel Paterek wykorzystał lukę w defensywie Industrii i zdobył dla Chrobrego siódmego gola.

10'
Szczęśliwie piłka trafiła w ręce Thrastarsona, a ten zamienił sytuację sam na sam na bramkę. Jest 7:6 dla kielczan.

8'
Szybki mecz. Dla Chrobrego trafił Jędrzej Zieniewicz, zaraz po tym odpowiedział Alex Dujszebajew.

6'
Thrastarson również stanął na linii siódmego metra i też się nie pomylił. Jest 3:3.

5'
Rzut karny na gola zamienił Oleksandr Tilte i wyprowadził po raz pierwszy swoją drużynę na prowadzenie. Jest 3:2 dla gospodarzy.

4'
Alex Dujszebajew przebił się przez defensywę Chrobrego i zdobył dla kielczan drugą bramkę. Po chwili wyrównał po raz kolejny Wojciech Matuszak.

2'
Stan rywalizacji wyrównał Wojciech Matuszak. Jest 1:1.

1'
Haukur Thrastarson otwiera wynik meczu dla Industrii Kielce.

W kadrze Industrii Kielce nie znaleźli się: Andreas Wolff, Dylan Nahi i Igor Karacić. Wciąż do pełnej dyspozycji dochodzi Arkadiusz Moryto, który leczy uraz chrząstki głowy kości ramiennej.

Kielczanie podchodzą do rywalizacji w Zielonej Górze po czwartkowym zwycięstwie w Lidze Mistrzów na macedońskim Eurofarmem Pelister 35:25. Mistrzowie Polski od początku narzucili własne warunki gry i spokojnie triumfowali inkasując komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Industrii Kielce w tym meczu był Haukur Thrastarson - autor 7 trafień.

Już sobotę czeka ich mecz w ramach rozgrywek ORLEN Superligi. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zagrają w Zielonej Górze z Chrobrym Głogów.

Wydaje mi się, że drużyna z Głogowa z meczu na mecz gra coraz lepiej. Prezentują się bardzo solidnie w naszej lidze. Dodatkowo w tym sezonie grają w europejskich pucharach. Jeżeli potrafią zdobywać punkty w Europie, to mogą się też pokusić o dobry występ z także z nami

- mówił Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Chrobry to trzecia drużyna w tabeli ORLEN Superligi. Głogowianie mają na swoim koncie 27 punktów. W bieżącym sezonie wygrali 9 spotkań i 4 przegrali. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy w polskiej lidze jest Oleksandr Tilte, który zdobył już w tym sezonie 55 goli. Chrobry reprezentuje nasz kraj w Lidze Europejskiej. Tam zremisował jedno spotkanie, a pozostałe przegrał. Zajmuje ostatnie miejsce w grupie H.

Początek meczu Industrii Kielce z KGHM Chrobrym Głogów o godzinie 20. Transmisja w Polsacie Sport News.