Industria Kielce pokonała Eurofarm Pelister w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Igor Karacić miał okazję zagrać przeciwko Eurofarm Pelister w barwach Vardaru Skopje. Anna Benicewicz-Miazga
Industria Kielce pokonała na wyjeździe macedońskie Eurofarm Pelister 24:21 w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Był to ostatni mecz kielczan przed przerwą na reprezentację. Z drużyną nie poleciał Szymon Sićko, który boryka się z urazem stawu skokowego. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zagrali świetną pierwszą połowę meczu, ale w drugiej zeszli z tonu i sprawili sobie nerwową końcówkę spotkania. Zobacz nasz zapis relacji live.

Zapis relacji live. Eurofarm Pelister - Industria Kielce

Eurofarm Pelister - Industria Kielce 21:24 (8:14)
Industria: Wałach, Błażejewski - Wiaderny, Nahi 3, D. Dujszebajew 2, Stenmalm, Gębala 2, Olejniczak 5, Karacić 2, Tharstarson 4, Moryto 4, Kounkoud, Karaliok 1, Tournat 1.

Koniec spotkania w Bitoli. Kielczanie sprawili sobie wiele kłopotów w drugiej połowie, ale wytrzymali nerwy w końcówce i zdobyli swoje trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

W 59 minucie meczu Daniel Dujszebajew przechwycił piłkę i do pustej bramki zdobył bramkę dla Industrii Kielce. Chwilę później dobrze interweniuje Miłosz Wałach.

W 57 minucie karę dwóch minut otrzymał Denis Vasilev. Kielczanie zagrali do obrotowego. Swojego pierwszego gola w meczu zdobył Karaliok.

Kolejne proste błędy Industrii Kielce. Tym razem Daniel Dujszebajew zrobił błąd kroków. Bramkę dla Eurofarmu Pelister zdobył Uros Borzas. Natychmiastowo odpowiedział Michał Olejniczak. Jest 55 minuta.

W 52 minucie stratę popełnił Zharko Peshevski. Igor Karacić nie trafił rzutu bieżnego z dystansu. Piłkę odbitą od bramkarza zebrali kielczanie. O czas poprosił Talant Dujszebajew.

W 48 minucie Tomasz Gębala został wykluczony z gry za nieprzepisowe przetrzymywanie obrotowego. Eurofarm Pelister zdobył dwie bramki podczas gry w przewadze.

W 45 minucie trafił z drugiej linii Michał Olejniczak. Chwilę później pewnie "siódemkę" wykorzystał Radivojević.

Kolejny nietrafiony rzut kielczan. Bogdan Radivojević rzuca przez całe boisko do pustej bramki. Jest gol kontaktowy dla gospodarzy w 44 minucie.

Zacięła się gra ofensywna Industrii Kielce. W 40 minucie Igor Karacić rzucił prosto w bramkarza. Odpowiedzieli zawodnicy macedońskiej drużyny. Ich strata wynosi w tym momencie tylko 3 gole.

Kolejny nietrafiony rzut karny w wykonaniu podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Urban Lesjak obronił rzut Arkadiusza Moryty.

Poprawiła się gra w ataku Eurofarmu Pelister, który w 38 minucie zredukował stratę do 4 bramek. Od razu żywiołowo zaczęły reagować trybuny w Bitoli.

Dylan Nahi zdobył pierwszą bramkę dla Industrii Kielce w drugiej połowie spotkania. Eurofarm Pelister odpowiedział za sprawą Kaspera Kisuma w 35 minucie.

Drugą połowę od straty rozpoczęli gospodarze. Agresywny atak Arkadiusza Moryty wykluczył z gry Nejta Cehte w 32 minucie. Rzutu karnego nie trafił Igor Karacić.

Koniec pierwszej połowy spotkania w Bitoli. Świetna gra w obronie Industrii Kielce przełożyła się na zaledwie 8 straconych bramek. Swoje w bramce dokłada Miłosz Wałach. Kielczanie grają pewnie w ataku i zasłużenie prowadzą sześcioma golami.

W 27 minucie piłka po płynnej akcji trafiła na lewe skrzydło do Dylana Nahiego, który zdobył dla kielczan trzynastą bramkę.

Impas w ataku Eurofarmu Pelister przełamał Bogdan Radivojević. Były zawodnik Picku Szeged zdobył gola po rzucie karnym w 24 minucie.

W 22 minucie piłkę na skrzydle dostał Arkadiusz Moryto i zamienił sytuację na swoje kolejne trafienie w meczu. O drugi czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy.

Trwa stagnacja w grze ofensywnej gospodarzy. Dziesiątą bramkę dla kielczan zdobył Michał Olejniczak po agresywnym ataku w strefę szóstego metra. Jest 19 minuta.

Kolejny gol chorwackiego rozgrywającego, który sugestywnym gestem ucisza halę w Bitoli. Za te prowokacje otrzymał karę dwóch minut. Karacić to były zawodnik Vardaru Skopje, odwiecznego rywala Eurofarmu Pelister.

W 14 minucie wykluczony z gry został Tomasz Gębala. Dobra interwencja Miłosza Wałach pomogła zapobiec stracie gola. Na boisku pojawił się Igor Karacić i od razu zameldował się z trafieniem.

Kapitalny początek spotkania w wykonaniu Industrii Kielce. Jest 13 minuta, a Eurofarm Pelister zdobył jedynie 2 bramki. O czas poprosił Branislav Angelovski.

Mnożą się straty po stronie gospodarzy. Niestety drugą stuprocentową sytuację przestrzelił dla kielczan Benoit Kounkoud.

W 10 minucie karę dwóch minut dostał Nenad Kosteski. Siódemkę pewnie na gola zamienił Arkadiusz Moryto. Eurofarm Pelister gra w podwójnym osłabieniu.

W 7 minucie, Miłosz Wałach zamknął bliższy kąt skrzydłowemu. Kielczanie od razu przystąpili do szybkiego ataku. Bramkę zdobył Tomasz Gębala, po mocnym ataku w strefę obrony rywala.

Świetne wejście w mecz Tharstarsona. Islandczyk oddał trzy rzuty, wszystkie zamienił na bramki.

W 4 minucie faul w ataku popełnił Arkadiusz Moryto. W kolejnej akcji sytuację sam na sam przestrzelił Tomasz Gębala.

Pierwszą bramkę dla kielczan zdobył Haukur Tharstarson. Kolejne trafienie po kontrataku dołożył Dylan Nahi.

Rozpoczął się mecz w Bitoli. Od pierwszej minuty, na prawym rozegraniu w zespole mistrza Polski, w zastępstwie za kontuzjowanych Alexa Dujszebajewa i Pawła Paczkowskiego występuje Arkadiusz Moryto.

Kielczanie polecieli do Macedonii Północnej w osłabionym składzie. W meczu nie zagrają Alex Dujszebajew, Paweł Paczkowski, Andreas Wolff, czy Hassan Kaddah. Dodatkowo, kontuzji w zremisowanym spotkaniu poprzedniej kolejki Ligi Mistrzów z Pickiem Szeged doznał Szymon Sićko. Uraz stawu skokowego wykluczy go co najmniej do listopadowego turnieju Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Pomimo wielu absencji, Talant Dujszebajew nie załamuje rąk.

Sytuacja kadrowa jest taka jaka jest. Musimy szanować tych chłopaków, którzy są teraz zdolni do gry. Rzucimy wszystko co mamy najlepsze. Zawsze powtarzam. Jesteśmy Industrią Kielce i za każdym razem chcemy wygrać. Nie będziemy płakać. Każdy klub ma swoje problemy

- powiedział szkoleniowiec mistrzów Polski.

Industria Kielce zagra z przysłowiową czerwoną latarnią grupy A. Eurofarm Pelister przegrał wszystkie dotychczasowe mecze w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Za swoich rywali mieli THW Kiel, Kolstad, Aalborg, RK Zagrzeb i PSG Handball. Gospodarze będą z pewnością liczyć na wsparcie swoich żywiołowo reagujących kibiców na trybunach. - To bałkański teren. Normalnym jest, że zawsze będzie tam głośno - mówił przed środowym spotkaniem Igor Karacić, który grał w Bitoli w barwach Vardaru Skopje.