Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Zepter KPR Legionowo w ramach rozgrywek ORLEN Superligi. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Industria Kielce zagra z drużyną Zepter KPR Legionowo w Hali Legionów. Początek spotkania i naszej relacji live od godziny 18. Anna Benicewicz-Miazga
Piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonali Zepter KPR Legionowo 39:32 w meczu 12. kolejki ORLEN Superligi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach. Goście postawili się wyżej notowanemu przeciwnikowi. Zobacz nasz zapis relacji live z tego wydarzenia.

Industria Kielce - Zepter KPR Legionowo. Zapis relacji live.

Industria Kielce - Zepter KPR Legionowo 39:32 (18:12)
Industria: Wałach, Błażejewski - Wiaderny 4, Surgiel 5, Sićko 2, Gębala 3, D. Dujszebajew, Tharstarson, Karacić 3, Olejniczak 2, A. Dujszebajew 1, Paczkowski 1, Kounkoud 5, Karaliok 13.

Koniec spotkania. Industria Kielce wygrywa po niełatwym meczu 39:32. MVP starcia w Hali Legionów został Artiom Karaliok.

60'
Dwie bramki z rzędu Karalioka.

59'
Krystian Wołowiec zdobywa dla KPR Legionowo 32 bramkę.

57'
Alex Dujszebajew trafia w słupek.

55'
Gol Cezarego Surgiela ze skrzydła po krótkim słupku.

53'
Szymon Sićko trafia wkręcając piłkę do bramki.

51'
Karaliok zdobywa swojego dziesiątego gola w tym spotkaniu.

50'
Haukur Tharstarson nie wykorzystał okazji sam na sam z Zacharskim. Zespół z Legionowa zredukował stratę do 4 goli.

48'
Benoit Kounkoud trafia ze skrzydła w samo okienko bramki.

46'
Kacper Zacharski obronił rzut Igora Karacicia.

44'
Przechwyt i gol Pawła Paczkowskiego.

42'
Tomasz Gębala przedarł się przez blok rywala i zdobył bramkę na 26:19 dla Industrii Kielce.

40'
Igor Karacić trafia w słupek z rzutu karnego.

38'
Karaliok zdobywa bramkę z koła.

36'
Dwa gole z rzędu notuje Igor Karacić.

34'
Szymon Wiaderny trafia do pustej bramki.

33'
Paweł Paczkowski pudłuje ze skrzydła.

31'
Filip Fąfara zdobył pierwszą bramkę w drugiej połowie spotkania dla zespołu z Legionowa.

Koniec pierwszej połowy. Industria Kielce wolno wchodziła na właściwe obroty, ale w ostatnich minutach odskoczyła z wynikiem za sprawą trzech goli z kontrataku. W efekcie podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzą 18:12.

30'
Surgiel trafia ze skrzydła w ostatniej sekundzie pierwszej odsłony spotkania.

29'
Dwa gole Kounkoud. Oba po kontrataku.

27'
Karaliok trafia po asyście Tharstarsona. To jego szósty gol w tym meczu.

25'
Wrzutka w pole bramkowe. Surgiel podaje do Kounkoud i po raz pierwszy trzybramkowa przewaga kielczan.

23'
Adam Laskowski z drużyny KPR Legionowo zostaje wykluczony na ławkę kar za odrzucenie piłki po gwizdku arbitra.

21'
Znów na obrocie znaleziony Karaliok. Industria wróciła na prowadzenie, ale szybko odpowiedział Krystian Wołowiec.

20'
Cezary Surgiel doprowadza do wyrównania z rzutu karnego.

18'
Tharstarson rzuca wprost w bramkarza. Po drugiej stronie parkietu Sławomir Lewandowski wyprowadził gości na prowadzenie.

16'
Faul w ataku Alexa Dujszebajewa. Sławomir Lewandowski wyrównał na po 6.

14'
Alex Dujszebajew przedarł się przez defensywę gości i zdobył swojego pierwszego gola w tym spotkaniu.

13'

11'
Kielczanie nie mogą odskoczyć rywalom. Kolejny błąd w ataku i jest już remis po 4.

9'
Miłosz Wałach obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Chabiora.

7'
Gol Tomasza Gębali po asyście Daniela Dujszebajewa. Jest 4:2.

5'
Sławomir Lewandowski wykorzystał sytuację sam na sam z Miłoszem Wałachem. Chwilę później Szymon Wiaderny pewnie trafił z rzutu karnego.

4'
Białorusin w swojej drugiej akcji już skuteczny. Jest 1:1.

3'
Błąd zasłony Artioma Karalioka.

1'
Mistrzowie Polski stracili piłkę w ataku. Do ofensywy przechodzą goście.

Kielczanie zagrają bez Arkadiusza Moryty, który wciąż leczy kontuzję chrząstki głowy kości ramiennej. W kadrze na mecz nie znajdują się także: Andreas Wolff, Dylan Nahi i Nicolas Tournat.

Na trybunach Hali Legionów zasiadł Guillaume Gille - selekcjoner reprezentacji Francji w piłce ręcznej. Industria Kielce

Szczypiorniści z Kielc wracają do gry w Hali Legionów po kilkutygodniowej przerwie. Ostatnie spotkanie przed własną publicznością rozegrali 19 października, gdy zremisowali w Pickiem Szeged w Lidze Mistrzów. W czwartek podzielili się punktami z HC Zagrzeb. W stolicy Chorwacji padł wynik 22:22. Już po niecałych dwóch dobach rywalem mistrzów Polski będzie Zepter KPR Legionowo w ramach rozgrywek ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych.

Zespół z województwa mazowieckiego to ostatnia drużyna w tabeli polskiej ligi, która nie wygrała w bieżącym sezonie choćby jednego spotkania. Beniaminek ma na swoim koncie zero punktów, a jego najlepszym strzelcem jest Norbert Maksymczuk. 25-latek ma w tym sezonie w swoim dorobku 38 bramek i gra na blisko 67-procentowej skuteczności z gry. Zepter KPR Legionowo przegrał w ostatniej kolejce ORLEN Superligi z MMTS Kwidzyn 28:34.

- Trzeba się skoncentrować i podjeść do tego meczu w stu procentach zaangażowanym. Chcemy zdobyć dwa punkty. Dobrze, że gramy u siebie i nie musimy jechać do Legionowa. Ostatnio mieliśmy dużo wyjazdów, więc to na pewno jest spory plus. Zawsze swojego rywala darzymy szacunkiem. Nie powinniśmy mieć kłopotów z odpowiednim nastawieniem na ten mecz - powiedział Michał Olejniczak, rozgrywający kieleckiej ekipy.

Mecz Industrii Kielce z Zepter KPR Legionowo odbędzie się w sobotę w Hali Legionów. Początek o godzinie 18.