Industria Kielce wicemistrzem Polski. W Hali Legionów odebrała srebrne medale. Po 12 latach z rzędu straciła tytuł mistrzowski

Dorota Kułaga
Drużyna Industrii Kielce podczas podczas dekoracji medalowej po przegranym meczu finałowym Ekstraklasy piłkarzy ręcznych z Orlen Wisłą Płock. Nafciarze w finałowej rywalizacji zwyciężyli 2-0, wracając tym samym na tron mistrzów Polski po 13 latach przerwy. Kamil Bielaszewski/Piotr Polak/PAP
Piłkarze ręczni Industrii Kielce odebrali srebrne medale mistrzostw Polski. Po 12 latach z rzędu stracili tytuł mistrza Polski. Ceremonia dekoracji odbyła się w Hali Legionów.

Industria Kielce odebrała srebrne medale za sezon 2024/2025

W rywalizacji o mistrzostwo Polski Orlen Wisła Płock wygrał 2:0, obydwa spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść w rzutach karnych.

Piłkarze ręczni Industrii Kielce i sztab szkoleniowy na czele z Talantem Dujszebajewem odebrali w Hali Legionów srebrne medale.
-Dzięki za walkę! Jesteście najlepsi - skandowali fani Industrii, dziękując za cały sezon.

-Dziękujemy Wam kibice, jesteście najlepsi na świecie. Wrócimy silniejsi - zapowiedział wiceprezes Klubu Sportowego Iskra Kielce Paweł Papaj.

Seria 12 Mistrzostw Polski z rzędu przechodzi do historii, lecz już niebawem nowy sezon! Wierzymy, że będzie to sezon bez kontuzji i tego co w ostatnim czasie działo się w samych końcówkach. Dziękujemy Wam za wsparcie przez te wszystkie trudne miesiące i za to co zrobiliście po zakończeniu spotkania! - napisała Industria na Facebooku.

Po ceremonii dekoracji Industrii była kilkuminutowa przerwa spowodowana zasłabnięciem jednej z fanek Industrii. Ale szybka pomoc służb medycznych spowodowała, że odzyskała przytomność.

I mogła się rozpocząć druga część dekoracji - mistrzów Polski - Orlen Wisły Płock.