Ireneusz Kapusta w pięknym stylu został mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w łucznictwie [ZDJĘCIA]

dor
Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został mistrzem Polski w łucznictwie.
Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce został mistrzem Polski w łucznictwie. Fot. Ireneusz Kapusta/Facebook
Trzeci rok z rzędu Ireneusz Kapusta ze Staszowa wygrał Halowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych! Co ważniejsze, na tych zawodach wystrzelał życiowy wynik - 572 punkty, czyli o 5 punktów więcej niż wynik wystrzelany w Kielcach w 2015 roku.

Zawody odbyły się w Kielcach. Były to mistrzostwa zaległe, kiedy nie mogły się odbyć z powodu wiosennego lockdawn'u spowodowanego pandemią koronawirusa. -Teraz w jeszcze gorszej sytuacji pandemicznej strzelaliśmy w ograniczonej ilości uczestników. Nie mniej, w mojej kategorii wzięło udział większość "najmocniejszych" zawodników. Pozytywnie zaskoczył także dobry start klubowego kolegi Marcina Molika, który zajął III miejsce, pokonując 6:2 reprezentanta Polski Marcina Chmielewskiego z Gdańska. Ciekawie też i zaskakująco został skomponowany finał, gdyż znalazł się w nim młodziutki Jakub Byś, który zwyciężył z Piotrem Sawickim - zasłużonym reprezentantem Polski, paraolimpijczykiem i zdobywcą kwalifikacji do Tokio - relacjonował Ireneusz Kapusta.

W mojej "drodze do złota", po udanych kwalifikacjach zakończonych na I miejscu, pokonałem 6:0 Marcina Molika, i z tym samym wynikiem Jakuba Bysia. Złoty medal tych covidowych zawodów jest dla mnie powodem do zadowolenia, bowiem już na progu nowego sezonu halowego pokazałem dość pewne strzelanie oraz znalazłem płaszczyzny nad którymi musze popracować, szczególnie na poziomie zarządzania emocjami, które niekiedy niepotrzebnie wpływały na jakość strzelania - dodał zawodnik Startu Kielce, mieszkający w Staszowie.

- Te zawody to także podsumowanie sezonu, który uważam dla mnie za przełomowy. Osiągnąłem wysokie wyniki we współzawodnictwie wyczynowym. Szczególnie cieszy mnie II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, oraz brąz na 90 metrów na MP Seniorów. Jestem także w środku rankingu wyników do wyczynowej kadry narodowej. W sporcie niepełnosprawnych wygrałem wszystko co było możliwe, tytuły Mistrza Polski na torach otwartych i na hali, oprócz tego rekord na 1x70 m - 329 pkt.
Powyższe rezultaty nie byłyby możliwe bez Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji START Kielce na czele z Tomaszem Pakaszewskim, trenera Ryszarda Olejnika i Ryszarda Pacury oraz wyrozumiałości i pomocy pracodawcy czyli burmistrza Leszka Kopcia i z-cy Ewy Kondek. Serdecznie za to dziękuję. Mogłem także korzystać z miejsca w Powiatowych Centrum Sportowym i Placu Targowym w Staszowie do treningów za co dziękuję osobom nimi zarządzającym. Najcieplejsze podziękowania kieruję do wspierającej mnie rodziny oraz kibiców.
Nie wiem co przyniesie 2021 rok, bo rozważam różne opcje i pomysły? Niezależnie od tego ważne, aby dobrze się bawić i realizować swoje pasje - mówił Ireneusz Kapusta.