IV liga. KSZO 1929 pokonał Hetmana (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Michał Kosowski (przy piłce z lewej) zdobył pierwszą bramkę w debiutanckim sezonie KSZO 1929 w IV lidze. Fot. Rafał Soboń
W pierwszym meczu czwartej ligi beniaminek rozgrywek KSZO 1929 Ostrowiec pokonał na własnym boisku Hetmana Włoszczowa 3:1.

KSZO 1929 Ostrowiec - Hetman Włoszczowa 3:1 (1:0), Michał Kosowski 45 min., Marcin Dynarek 52 z karnego, 58 - Paweł Musiał 48.

KSZO 1929: Jabłoński - Cieślik (75 Czaja), Gruszka, Lasocki, Sarna, Cholewiński, Dryka, Kotwa (89. Kijanka), Dynarek (84 Dziadowicz), Czerwiński (81 Skwarliński), Kosowski

Hetman: Winckowicz - M. Małek, Szwajkowski, Kozieł, Musiał (90 G. Małek), Bąk (77 Ścisłowski), Matuszczyk (67 Walasek), Jarmuda, Piwowarczyk, Babyn, Orzeł

Cztery bramki obejrzeli kibice w debiutanckim występie KSZO 1929 na czwartoligowych boiskach. Trzy z nich padły łupem gospodarzy. Lekką przewagę na początku osiągnęli gospodarze, jednak z biegiem czasu gra się wyrównała, a w 28 minucie strzał Jakuba Matuszczyka mógł dać gościom prowadzenie, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W ostatniej minucie pierwszej części gry po strzale głową Arkadiusza Czerwińskiego piłkę przejął Michał Kosowski i strzelił typowego gola do szatni. To jednak nie podłamało gości, którzy do remisu doprowadzili za sprawą Pawła Musiała już trzy minuty po wznowieniu drugiej połowy. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. W 52 minucie po zamieszaniu w polu karnym za sprawą piłkarzy i sędziów, którzy nie do końca byli przekonani o słuszności podjętej decyzji, w końcu zdecydowali się po konsultacji podyktować rzut karny, który celnie wykonał Marcin Dynarek. Ten sam piłkarz cztery minuty później ustalił wynik spotkania na 3:1 dla KSZO 1929.