IV liga. Porażka lidera! Zobacz komplet wyników (zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ
W meczu z Orlętami Kielce, gola dla Wisły Sandomierz strzelił obrońca Marcin Stępień. Fot. Kamil Markiewicz
Dotychczasowy lider, Sparta Kazimierza Wielka doznał wyoskiej porażki w Pińczowie i spadł na trzecie miejsce. W tabeli prowadzą z taka sama liczba punktów Wisła Sandomierz i Pogoń Staszów. W najbliższa sobotę w Sandomierzu dojdzie do "meczu na szczycie"..

Paweł Wijas, trener Sokoła Rykoszyn:

- Mieliśmy ol-brzymią przewagę. W pierwszej połowie stworzyliśmy cztery znakomite sytuacje do zdobycia bramki, jednego gola nawet strzeliliśmy, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po przerwie w sytuacji sam na sam był Sebastian Wijas, ale również nie udało się trafić do siatki rywala. Szczęście nie było dziś po naszej stronie.

Sokół Rykoszyn - Piaskowianka Piaski 0:0.
Sokół:
Sroka - Sidło, Poddębniak, Ł. Szymański, B Wijas - M. Wijas, Domagała (46 Smolarczyk), Podgórski (70 Król), Stańczyk (88 Kolasa) - Kleszcz, S. Wijas.
Piaskowianka: Dobrowolski - Tekiel, Pietrasiewicz, Mróz, Karyś (80. P. Butenko) - D. Butenko, Stelmasiński, Kupczyk, Zygan - Faryna, Sęk (46 Woliński).
W 88 minucie poważnej kontuzji doznał Krzysztof Stań-czyk. Ucierpiał w powietrznej walce o piłkę. - Miał rozcięte czo-ło, założono mu pięć szwów. Po meczu karetka zawiozła go do szpitala do Kielc, bo było podejrzenie wstrząśnienia mózgu - ze smutkiem mówił Paweł Wijas, trener Sokoła.

Orlęta Kielce - Wisła Sandomierz 0:1 (0:1), Marcin Stępień 2.
Orlęta: Attia - Maciejewski (46 Bętkowski), Wróblewski, Pyzowski, Kundera - Szyszka, Kita, Niebudek, Obara (55 Czer-wiński) - Pyrek (75 Radomski), Stachura.
Wisła: Kuśmierz - Zimoląg, Marcin Stępień I, Rzeszutek, Gołasa - Ziółek (60 P. Michalski), Kostrzewa (68 Chamera), Pietrucha, Adamczyk (60 Warzocha) - Żelazowski (70 M. Mi-chalski), Pacholarz.
Już w 2 minucie meczu gola dla gości strzelił obrońca Marcin Stępień, który pokonał golkipera Orląt strzałem z 45 me-trów. Jeszcze przed przerwą szanse na wyrównanie miał Jakub Stachura, ale w sytuacji sam na sam golkiper gości obronił jego strzał. W 80 minucie bliski zdobycia bramki był Tomasz Ra-domski, ale po jego uderzeniu futbolówka minęła bramkę Wisły. W ostatniej akcji meczu okazję na wyrównanie miał Jakub Sta-chura, ale piłka po jego strzale minęła bramkę gości. - Szybko zdobyta bramka przez Wisłę ustaliła wynik spotkana. Przez cały mecz prowadziliśmy atak pozycyjny, a goście kontratakowali. Niestety na tym poziomie rozgrywek, jak nie wykorzystuje się stuprocentowych sytuacji, to przegrywa się mecz - mówi Sła-womir Malara, trener Orląt Kielce.

Unia Sędziszów - ŁKS Georyt Łagów 3:3 (0:2), Radosław Szota 58, Zbigniew Krupa 75, 87 - Damian Gil 15, Wojiech Włodarczyk 32, Damian Piotrowicz 85.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Chuptyś (15 Surdel), Cielebała (8 Surówka) - Kita (72 Brożek), Matelski (50 Szota), Winiarski, Zapalski - Bratek, Samburski.
ŁKS: Dudek - Kołbuc, Kowalski, Jaworek, Arczewski - Włodarczyk (75 Masłowski), Gryz, Kamiński, Siwoń (85 Murzec) - Piotrowicz, Gil.
- W meczu rządził wiatr. W pierwszej połowie goście grali z wiatrem i strzelili dwie bramki. Po przerwie to nam sprzyjał i udało nam się wyrównać. Mimo, że zespół z Łagowa w drugiej części meczu ponownie wyszedł na prowadzenie, to w końców-ce udało nam się doprowadzić do remisu - mówi Zbigniew Kru-pa, grający trener Unii Sędziszów.
- Powinniśmy ten mecz wygrać, dlatego ten remis traktuję jako porażkę. Niestety straciliśmy trzy bramki po ewidentnych własnych błędach - mówi Paweł Jaworek, grający trener ŁKS Georyt Łagów.

Paweł Rybus, trener Alitu Ożarów:

- W przekroju całego meczu byliśmy lepsi, strzeliliśmy trz7y ładne gole. Obawiałem się tego meczu bo zagraliśmy be dwóch pauzujących za kartki podstawowych zawodników: Kry-stiana Kanarskiego i Konrada Zdybskiego. Mój zespół w pełni zrealizował przedmeczowe założenia i wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Goście też pokazali się z dobrej strony.

Alit Ożarów - GKS Nowiny 3:1 (1:0), Łukasz Drdzeń 19, Kamil Czaja 59, Piotr Wójcik 72 - Arkadiusz Kapsrzyk 75.
Alit: Siudak - Pawlaczyk, Drdzeń, Mazur, R. Czerwonka, G. Czerwonka (70. P. Kiliański), Wójcik, Sorbian, Czaja, Rzepa (87. Ożóg), M. Kliański (80. Żurański).
Nowiny: Barabach - Kaczor (60. Sinkiewicz), Ślefarski, Ołtuszyk, Stawiak, Król (46. Kasprzyk), Pierzak, Stanek, Kołodziejczyk, Szewczyk (60. Brudek), Szymkiewicz.

Partyzant Radoszyce - Hetman Włoszczowa 1:0 (1:0), Wojciech Śliz 8.
Partyzant: Kaczor - Brzoza, Adamiec, Mogielski, Mazur (46 Cegieła) - Chiberski (65 Zagdan), Komisarski, Kardynia, Kos - Piróg (88 Opara), Śliz (70 Kubicki).
Hetman: Pyka - Ścisłowski (46 Musiał), Stolarski, M. Ma-łek, G. Małek - Bąk, Orzeł, Suchecki (77 Matuszczyk), Babyn - Piwowarczyk, Tkacz (87 Fidera).
- Pierwsze 10 minut należało do Partyzanta, w tym czasie zdobył bramkę. Później my atakowaliśmy, dominowaliśmy w środku pola, ale nie przekładało się to na klarowne okazje do strzelenia gola - mówił Ireneusz Stawowczyk, trener Hetmana.
- Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. Później spotka-nie było wyrównane, było dużo walki, ale udało nam się utrzy-mać prowadzenie do końca spotkania - mówił Daniel Jakub-czyk, trener Partyzanta.

TS 1946 Nida Pińczów - Sparta Kazimierza Wielka 4:0 (1:0), Piotr Gardynik 45, 90, Dominik Sobczyk 67, Łukasz Mika 84.
Nida: Zyguła - Myca (83. Kępkiewicz), Szafraniec, Rechowicz, Dulak, Biały (74. M. Mika), Ł. Mika (83. Kucybała), Ciekalski, Karasek (46. Baran), Gardynik, Sobczyk.
Sparta: Pałaszewski - Głąbicki, Adamczyk, Sobura, Włudarz, Drame (82. Piotrowski), Zaręba, Dudziński (86. Rasała), Wołowski (46. Stępień), Radziszewski, Gorgoń (46. Wąż).

Pogoń Staszów - Lubrzanka Kajetanów 1:0 (1:0), Damian Krakowiak 32.
Pogoń:
Król - Starba, Belusiak, Baczewski, Merchut, Motyl, Franus, Krakowiak (60. Matyja), A. Walasek (89. Misterkiewicz), K. Walasek, Strzałka.
Lubrzanka: Żyła - Cedro, Foks, Treter, K. Bracha, Jagodzki, Supierz, Piotrowski, Lipski, Chmiel (77. T. Janyst), Zwierzyński (60. H. Janyst).
Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu Motyla z rzutu rożnego i pięknym strzale głowa Krakowiaka.

Spartakus Daleszyce - Czarni Połaniec 0:0