Ivan Cupić i Manuel Strlek z brązowymi medalami

Chorwacja pokonała Norwegię 31:24 w meczu o brązowy medal rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy.

Chorwacja – Norwegia 31:24 (15:11)
Chorwacja: Stevanović – Marić 4, Duvnjak 6, Kopljar 1, Gojun, Horvat 8 (3), Karacić 2, Kozina 2, Strlek 4 (1), Cupić, Kovacević, Mamić 1, Sebetić, Slisković 3, Cindrić.
Norwegia: Erevik – Sagosen 5, Hykkerud 3, Myrhol 3, Overby, Mamelund, Tonnesen 1, Jondal 4, Bjornsen 3, O’Sullivan, Reinkind 2, Hansen 3.

Spotkanie utytułowanej Chorwacji z “czarnym koniem” mistrzostw Europy, drużyną Norwegii, przebiegało pod dyktando “Hrvatskiej”, która prowadziła niemal przez cały mecz. Od stanu 6:6 w 14 minucie Chorwaci zdobyli pięć bramek z rzędu.
W drugiej połowie Norwegowie rzucili się do odrabiania strat i szybko im się to udało. W 40 minucie był remis 17:17. Ale Chorwaci odparli ten atak, a końcówka spotkania należała zdecydowanie dla nich. Od wyniku 22:21 w 49 minucie mieli serię sześciu bramek i było po meczu.

Brązowe medale zdobyli między innymi grający w Vive Tauronie Kielce Chorwacji Manuel Strlek i Ivan Cupić.
Dla Norwegii czwarte miejsce w mistrzostwach Europy i tak jest największym sukcesem w historii.