Ivan Čupić utrzymuje przewagę. Dużo byłych graczy Vive Targi wśród najlepszych strzelców

/PK/
Ivan Čupić z Vive Targi Kielce nadal liderem klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W niedzielnym meczu z Azotami Puławy (wygrana kielczan 41:29) chorwacki prawoskrzydłowy zdobył 10 bramek, grając tylko przez połowę meczu.

Z trzech rozegranych dotychczas spotkań "Chupa-Chups" zagrał praktycznie niecałe dwa - pełne 60 minut przebywał na boisku tylko w inauguracyjnym spotkaniu z Zagłębiem Lubin, z Miedzią w Legnicy grał około 20 minut, z Azotami - tylko 30 minut drugiej połowy.

Čupić utrzymał pozycję, zmienił się natomiast wicelider. Wojciecha Zydronia z Gaz-System Pogoni Szczecin i Michała Stankiewicza z Zagłębia Lubin wyprzedził Paweł Stołowski z AZS Czuwaja Przemyśl, który w meczu jego zespołu z Tauron Stalą Mielec, przegranym 29:32, zdobył 11 bramek.

Z zawodników Vive Targi awans z 19 na 12 pozycję zanotował Manuel Štrlek (7 bramek w niedzielę). Z byłych zawodników kieleckiego klubu, oprócz Zydronia i Stankiewicza, w czołówce dołączyli Wojciech Trojanowski (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), Mateusz Przybylski (Zagłębie Lubin), Łukasz Janyst (Tauron Stal Mielec), Bartosz Konitz (Gaz-System Pogoń Szczecin), Patryk Kuchczyński (NMC Powen Zabrze) i Mateusz Zaremba (Gaz-System Pogoń Szczecin).