Izabela Komar z Nietuliska Dużego przebiegła maraton i… wygrała fiata 500!

Dorota KUŁAGA
Izabela Komar dobrze spisała się w Koral Maratonie w Krynicy, w wyniku losowania stała się też szczęśliwą właścicielką fiata 500. www.festiwalbiegowy.pl
Krynica po raz drugi okazała się szczęśliwa dla Izabeli Komar z Nietuliska Dużego w powiecie ostrowieckim. Zawodniczka reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik, matka czwórki dzieci nie tylko dobrze wypadła w Koral Maratonie, ale również... wygrała samochód - fiata 500.

Ostatniego dnia Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, które odbywało się w Krynicy-Zdroju, wśród uczestników Koral Maratonu rozlosowany został fiat 500, ufundowany przez producenta znanych lodów. Szczęście uśmiechnęło się do przedstawicielki świętokrzyskiego - Izabeli Komar.

- Dwa lata temu, również w Krynicy, w wyniku losowania za numer startowy wygrałam pieniążki. Teraz trafił mi się samochód. Drugi raz w życiu coś wygrałam i znowu w Krynicy. To dla mnie szczęśliwe miejsce - mówiła nam Izabela Komar, która prawdopodobnie dziś odbierze nowe auto. Na razie otrzymała symboliczny czek.

- Największa euforia był zaraz po losowaniu, bo dla mnie to naprawdę wspaniała nagroda. Ale radość cały czas jest duża, zresztą w całej rodzinie - dodała zawodniczka reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik.

Bieganie to jej hobby. Jest mistrzynią województwa świętokrzyskiego w maratonie - dwa razy wywalczyła ten tytuł w Sielpi - w 2011 i 2013 roku. W Krynicy również dobrze wypadła w Koral Maratonie, uzyskując czas 3 godziny i 32 minuty. Z powodzeniem startowała też w biegu na 10 kilometrów, zajmując czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. - Wyniki uzyskałam bardzo dobre. Oczywiście, jak na mój poziom biegania, na czas jaki poświęcam na treningi, jak na mój wiek i to, że jestem po czterech porodach - dodała.

Na krynickim festiwalu startowała po raz trzeci, tak samo jak jej mąż Krzysztof - ukończył on ultra maraton, którego trasa liczyła 100 kilometrów. Regularnie biegają od sześciu lat. Dodajmy, że z wykształcenia Izabela Komar jest nauczycielką wychowania fizycznego, pracuje w szkole w Stawie Kunowskim.