Izabella Jońska z Nosanu Kielce srebrną medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w Bilard 8 bil. To już piąty krążek reprezentacji Polski

Bartosz Wartałowicz
Izabella Jońska ze srebrem na Mistrzostwach Europy.
Izabella Jońska ze srebrem na Mistrzostwach Europy. Archiwum
Izabella Jońska z Nosanu Kielce zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów Bilarda 8 bil w Słowenii. Reprezentacja Polski jak dotąd ma na swoim koncie 5 medali.

Sukces Izabelli Jończyk. Zawodniczka Nosanu Kielce zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów

W finale kielczanka okazała się minimalnie gorsza od Ghaffari Alara z Cypru Północnego. Izabella Jończyk przegrała 4:5 i w kategorii dziewcząt zakończyła zawody na drugim miejscu. Zawodniczka Nosanu Kielce pokonała wcześniej Romine Lenk z Niemiec 5:3, a w półfinale wygrała 5:2 z byłą mistrzynią Europy - Lene Primus z Austrii.

W kategorii juniorów młodszych, poza podium zawody zakończył Michał Wiech. Bilardzista Nosanu Kielce zajął 5 miejsce w klasyfikacji końcowej.